Seznamte se s velkosériovou kovovýrobou!

Strojírenství a kovovýroba – to jsou dva obory, které se dneska považují za tahouna české ekonomiky. Pokud tedy přemýšlíte, v jakých oborech byste měli rozjet svůj byznys, doporučujeme vám právě tyto dva. Jsou to však obory spíše pro muže, ale může se stát, že si je zamilují i ženy. Jistě, i tento obor má plno konkurentů, ale pokud budete vyrábět kvalitní výrobky, lehce se s konkurencí poperete. Než se však pustíte do tohoto byznysu, možná byste měli vědět, jak to vlastně v takové velkosériové kovovýrobě chodí.

Samozřejmě v každém podniku to vypadá jinak. My se seznámíte se základními procesy, které se pojí ke každé velkosériové kovovýrobě.

• Lisovna a obrobna

Nejdříve putuje materiál do lisovny a obrobny. Zde se setkáte s mnoha zajímavými technologiemi, které se řadí k těm nejmodernějším. Obecně platí, že čím modernější technologie, tím kvalitnější výrobky. V lisovně se logicky lisují výrobky, v rámci obrobny se zabezpečuje výroba dělených a ohýbaných polotovarů z kulatin, dále z tyčí a trubek. Lisovna společně s obrobnou produkuje velice široký sortiment výlisků.

• Lakovna s předúpravou

Vylisovaný výrobek putuje do lakovny s předúpravou, kde se pomocí nejmodernějších technologií provádí povrchová úprava ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů, krytů i profilů či trubek, rámů, konstrukcí i svařených dílů.

Lakování je skutečně podstatná část velkosériové kovovýroby, protože kvalita chemické předúpravy ovlivňuje přilnavost i antikorozní vlastnosti. V lakovně s předúpravou se využívá mycích linek, aby se zabezpečilo dokonalé odmaštění, využívá se taky aplikačních technologií, které slouží k nanášení koróny.

• Svařovna a brusírna

Ve svařovně a brusírně se samozřejmě logicky brousí a svařují materiály. Opět se k tomu využívá nejmodernějších technologií a kvalitních robotů.

...