Co rozhoduje při výběru regálu?

Máte problém uskladnit přebytečné věci? Zavazí vám krabice plné knížek nebo sezonního oblečení? Nemusíte mít v domácnosti nepořádek, stačí, když si do své domácnosti pořídíte kovové regály, respektive jiný druh regálů, kde budete moct skladovat vše, co potřebujete. Za poslední roky se staly regály poměrně oblíbenou součástí nejen domácností, ale také kanceláří, dále garáží, sklepů nebo spíží. Jsou to praktičtí pomocníci, které ve své domácnosti ocení mít opravdu každý. Jen je tedy otázkou, jak správný regál vybrat.

V současné době je trh doslova nacpaný k prasknutí nejrůznějšími regály. Existují regály kovové, také regály plastové a kromě jiného i regály dřevěné a další. Rozhodovat se mezi všemi není zrovna jednoduché, proto při rozhodování berte v potaz několik kritérií.

Při výběru regál rozhoduje prostor i celkový design místa

Kritérií, která je dobré brát v potaz v případě výběru regálů, je celá řada. Především rozhoduje prostor, kam chcete regál umístit. A stejně tak rozhoduje i design místa, kam chcete regál dát. Zatímco do spíží nebo garáží se hodí spíše kovové regály, které jsou známé pro svou velkou stabilitu, do sklepů se hodí zase plastové regály, které sice nemají velkou nosnost, za to jsou odolné proti korozi a vlhku. V domácnosti zase potřebujete mít něco designově dokonalého, proto jsou ideální možností dřevěné regály.

Při výběru rozhoduje také nosnost a stabilita

Každý regál se pyšní trochu jinou nosností a stabilitou. Proto si před samotným výběrem zodpovězte otázku, co všechno chcete v regálu skladovat. Pokud má v regálu sídlit zelenina nebo množství těžkých šanonů s dokumenty, vsaďte raději na stabilní kovový regál nebo případně dřevěný regál, který však musíte dobře smontovat, aby byl dostatečně stabilní. Plastové regály se moc vysokou nosností nepyšní, bohužel.

...