Tři vlastnosti, které musí krmné boilies mít pro úspěšné letní rybaření

 

Rybolov se stává stále oblíbenějším a oblíbenějším koníčkem, o tom není sporu. V současné době drtivá většina mužů chodí rybařit, je to uvolňující a uklidňující sport či koníček, při kterém nestojí manželky či drahé polovičky za zády. Samozřejmě stejně jako jiné koníčky i rybařina či rybolov něco stojí. Začínající rybáři se musí naučit o rybolovu mnoho věcí, aby jejich lov byl úspěšný. Stejně tak je třeba investovat do různého vybavení (nemluvíme jen o navijácích nebo prutech a kapřích kuličkách, ale také o různých typech návnad a pomocníků při rybaření).

Jelikož jarní rybolovy se už chýlí ke svému konci a nastupuje rybaření letní, nabízí se otázka, jak během nadcházejícího ročního období chytit co nejvíce mohutných kaprů. K úspěšnému lovu kaprů mohou přispět krmné boilies, které však musí mít jisté vlastnosti.

Musí být v něčem jiné

Krmné boilies se kaprům zamlouvají, jelikož opravdu věrohodně napodobují jejich přirozenou potravu. Kapři však milují i unikátnost a chtějí ochutnat něco nového, proč tedy kaprům nedopřát boilies, jež bude nějakou nezvyklou příchutí vylepšené? Vyzkoušejte třeba boilies v dipu nebo třeba boilies s přídavkem chilli či černého pepře. Uvidíte, jaké divy to s kapry udělá a kolik jich chytíte díky unikátnosti boilies.

Důležitá je vůně a chuť

Při výběru boilies je třeba dbát na vůni a chuť. Bez pachu a chuti to zkrátka nebude fungovat. Doporučujeme kupovat takové boilies, které jsou nejen unikátní, ale které v sobě obsahují rybí moučku, jež se velice podobá tomu, co kapři skutečně konzumují.

Důležité jsou barvy

Nezapomínejte na barvy, které jsou také důležité. Kapři milují kontrasty, přitahují je. Proto vsaďte na výraznější barvy krmných boilies, které kapr uvidí takřka ihned pod temnou vodní hladinou. Doporučujeme boilies třeba oranžové nebo žluté.

...