Kurzy angličtiny pro děti - Proč jim věnovat pozornost?

Kurzy angličtiny pro děti - Proč jim věnovat pozornost?

Vzhledem ke stále rostoucím požadavkům současné společnosti a globalizaci světa, je dnes více než kdy dříve podstatné to, zda ovládáme či neovládáme anglický jazyk. Jeho znalost často rozhoduje při pracovních pohovorech, ale také studentům všech úrovní škol otevírá dveře k novým možnostem.

Zcela klíčová je například v oblasti zahraničních studijních pobytů, které jsou v rámci spolupracujících škol umožněny dnes již studentům středních škol. A takový zahraniční pobyt je jistě nezapomenutelným zážitkem, stejně jako velmi obohacující životní zkušeností. Není tedy divu, že rodiče stále více apelují na kvalitní jazykové vzdělání svých potomků.

Jak ho ale dosáhnout? Je třeba nalít si čistého vína a přiznat, že výuka jazyků na většině českých škol stále pokulhává a zcela ignoruje moderní výzkumy a nové, v zahraničí a soukromém sektoru ozkoušené, trendy a metody výuky. Pokud chce rodič dosáhnout u svého dítěte opravdu dobrých znalostí angličtiny, je tedy velmi často nezbytné sáhnout k doplňkovým studijním metodám.

Tou nejběžnější z nich představují kurzy v jazykové škole. Vzhledem k vysoké specifičnosti výuky dětí přitom kurzy angličtiny pro děti naleznete spíše v malých specializovaných agenturách, než ve velkých známých institucích. Tyto školy zpravidla nabízejí kurzy angličtiny pro děti všech věkových kategorií a v jejich nabídce naleznete jak klasické docházkové kurzy, tak třeba konverzační kurzy nebo přípravku k jazykovým zkouškám.

Soukromé jazykové školy navíc oproti státním institucím zcela běžně zaměstnávají rodilé mluvčí, díky čemuž mají děti ještě větší motivaci k aktivní komunikaci, a navíc si řeč lépe naposlouchají. Překážkou v případě šikovného lektora nemusí být dokonce ani lekce s rodilým mluvčím pro předškoláky. Vzhledem ke svému věku má totiž tato věková skupina jednu podstatnou výhodu. Tou je absence ostychu a upřímná snaha porozumět a domluvit se. S takovýmto typem výuky má mezi pražskými školami například agentura JS FAN, která učí hravou metodou dle metodologie Wattsenglish.

...