Čím se liší herní myš od kancelářské?

Práce na PC je nevyhnutelnou součástí života dnešní doby. Snad každý již musí jednou za čas PC využívat, k čemuž nevyhnutelně patří i myš k PC. Spousta lidí má v počítači také svůj velký koníček – počítačové hry.

Hráči a lidé, kteří mají počítač jako celodenní součást práce, obvykle vědí, jaké rozdíly jsou mezi herními a obyčejnými kancelářskými myšmi. Pro běžného uživatele, který si jde jen občas přečíst zprávy nebo něco objednat, to však může být záhadou. Pojďme se proto na hlavní rozdíly těchto typů myší podívat.

Držení myši

Herní myši jsou ergonomicky tvarované, takže padnou do ruky jako ulité. Z herní myši vás tedy nebude bolet ruka, proto jsou vhodné i pro dlouhodobější práci s PC. Můžete s ní pracovat třeba 12 hodin denně, a přesto to bude naprosto pohodlné. 

Na druhé straně kancelářské myši tak pohodlné držení nemají. Samozřejmě jsou také do jisté míry tvarované tak, aby se s nimi dobře pracovalo, nikdy se však jejich držení nevyrovná myši herní. Samozřejmě záleží na konkrétním typu, každá počítačová myšje trochu jiná.

Citlivost myši

Herní myši snad vždy umožňují vlastní nastavení citlivosti. To ocení nejvíce právě hráči, jelikož ve hrách je citlivost důležitá. Avšak i kdokoliv jiný, kdo hráčem není, může toto nastavení uvítat, ne vždy totiž původní citlivost člověku vyhovuje. Některé kancelářské myši mohou mít nastavení citlivosti také, určitě však ne tak rozsáhlé, jako myši herní, a ve většině případů ho nemají jednoduše vůbec.

Tlačítka

Kancelářská myš má standardně tři tlačítka – levé, pravé a kolečko. Pro běžné používání či práci naprosto dostačující. Hraní her však vyžaduje tlačítek ideálně co nejvíce, a právě proto jich herní myši více mají. Ve hrách si na ně pak můžete nastavit funkce dle vlastního uvážení, což hraní často velmi usnadní.

Někdy však můžete tato tlačítka využít i při běžném používaní PC, některé herní myši mají totiž např. tlačítka „zpět“ nebo „vpřed“, která využije každý.

Design

Zatímco kancelářské myši jsou zpravidla obyčejné, nevýrazné a střídmé, u herních myší si výrobci s designem téměř vždy rádi vyhrají. Herní myši jsou proto designově propracované, barevné, někdy dokonce svítivé a výrazné. Můžete tak vybírat ze spousty a spousty různých designů, jaké výrobci nabízejí.

Obsah obrázku interiér, zavřít

Popis byl vytvořen automaticky

Herní myši jsou často i podsvícené, což nemusí sice každému vyhovovat, nicméně pro někoho jiného je to skvělá věc. I samotné podsvícení může být ve všech možných barvách, některé myši mají dokonce barvu a intenzitu světla nastavitelnou. Dokonce se můžete setkat s myší, jejíž podsvícení pokrývá celé RGB spektrum a může tak všechny barvy plynule střídat.

Která je lepší?

Samozřejmě nejde říct, který z těchto typů je lepší. Každému vyhovuje něco jiného a každá myš je také k něčemu jinému určená. Herní myši jsou, už podle názvu, uzpůsobené zkrátka na hraní her, zatímco kancelářské do kanceláře.

Avšak i herní myš může být skvělým pomocníkem při práci v kanceláři, stejně tak, jako je možné hrát hry s kancelářskou myší, i když každý hráč ví, že to zkrátka není ono.

Výběr myši také nezáleží jen na jejím typu. Záleží také, jestli je myš bezdrátová, nebo s drátem, kdo a proč jí vlastně bude používat, kde jí bude používat. Rozhodnutí, která vám vyhovuje víc, je zkrátka na vás.

...