Jak ušetřit v době inflace nemalé finanční prostředky?

V letošním roce rostou ceny rekordním způsobem směrem nahoru. Na vině je obrovská inflace, která má dopad na všechny životně důležité věci. Mezi ně patří například energie nebo jídlo. K důležitým položkám patří i pohonné hmoty, a to zejména pro lidi, kteří se pomocí automobilu dopravují do svého zaměstnání, jež mají daleko.

Jak ušetřit finanční prostředky v době inflace?

  • Energie během letošního roku stoupají prakticky každým dnem. Prvním řešením je změna dodavatele. Je ale potřeba umět porovnávat nabídky, které trh nabízí. Jestliže si na tento proces netroufáte, pak jej ponechte na finančním poradci, jež má bohaté zkušenosti. Dále je možné ušetřit také nákupem úspornějších spotřebičů. Kde budete moct, pořiďte LED úsporné žárovky. Mrazák pravidelně odmrazujte. Tím snížíte úsporu finančních prostředků až o 25 %.
  • Spotřebiče, které nevyužíváte, vypněte i ze zásuvky. Věděli jste, že i vypnutý spotřebič vás dokáže připravit o finanční prostředky, pokud je zapojen v zásuvce? Pokud máte v místnosti 21 stupňů celsia, pak teplotu snižte, a to na hranici 18 stupňů celsia. Tato teplota je ideální převážně pro místnost, ve které spíte. Je to navíc doporučovaná teplota ke spánku. V ostatních místnostech snižte teplotu o 1 stupeň celsia, tedy na 20 stupňů.
  • Zabraňte úniku tepla pomocí termoizolačních fólii. Dále nechte topení volně dýchat, aby teplo neunikalo. Zkuste se zaměřit na okna a dveře. Ty utěsněte pomocí různých pomůcek, které jsou k tomu určeny. Uvidíte, že následně si ponecháte stejnou teplotu, jako před několika dny, kdy jste si teplo nechávali zbytečně unikat.
  • Je potřeba se zaměřit i na úsporu v oblasti vody. Necháváte vodu puštěnou, když se mydlíte nebo čistíte zuby? Ročně tak přicházíte o zbytečné finanční prostředky.
  • Ušetřit můžete i na jídle. Zapomeňte na restaurace a připravujte si jídlo doma. Hlídejte si slevové nabídky všech supermarketů pomocí internetu. Snažte se nakupovat chytře a maximálně na dva dny dopředu. V žádném případě potraviny nevyhazujte.

Seznam zdaleka nekončí!

Uspořit finanční prostředky lze i v několika dalších věcech. Máte své zaměstnání relativně blízko? Do své práce se dostanete i prostřednictvím tramvaje nebo autobusu? Pak zaparkujte své vozidlo k bytovému nebo rodinnému domu a začněte jezdit výše uvedenými prostředky. Opět tak za měsíc ušetříte nemalé finanční prostředky.

K nákupu můžete využívat také slevové portály a cashbackové portály, které vám vrací peníze za každý provedený nákup na mnoha internetových obchodech. Na slevových portálech dokážete rovněž nakoupit skvělé potraviny nebo suroviny potřebné k vaření.

Pokud ani toto nestačí a dluhy se vám hromadí a hrozí vám ztráta majetku, využijte poslední možnost a to zpětný leasing nemovitostí. Po vykoupení a vyplacení dluhů zůstáváte v nemovitosti bydlet s platnou nájemní smlouvou a až se vám to bude hodit, vykoupíte si svoje nemovitost zpět. Výkup nemovitosti s nájmem je bezpečný způsob, jak uhradit své dluhy a nemuset se stěhovat.

Autorem článku je společnost NaVýkup.cz

...