Benzínová, akumulátorová, nebo robotická sekačka?

Přemýšlíte nad koupí vhodného stroje pro vaši zahradu? Podívejte se na přehled variant, které se nabízejí. Vaše tráva bude dokonale posekaná. Která z těchto variant vám udělá největší službu a radost? Pokud už víte, že nepotřebujete zahradní traktor, ale stačí sekačka, tak máte z poloviny vyhráno.

Benzínová sekačka pro větší plochy

Máte velkou zahradu? Zde nejlépe obstojí benzínové sekačky. Vybírat si můžete z mnoha výkonnostních variant, mnoho modelů má navíc vlastní pojezd koleček. Vy tedy jen řídíte stroj, bez nutnosti jej tlačit. Podobně jako zahradní traktory i tyto sekačky vyžadují nutnost pravidelně doplňovat palivo. Hlučnost benzínové sekačky je poněkud vyšší.

Akumulátorová sekačka je tichá

Přejete si zcela tiše sekat plochu trávníku do 500 metrů čtverečních? Akumulátorová sekačka bude ideální volba. Jelikož nemá přívodní kabel, můžete sekat v jakémkoliv prostoru a nic vám nebude překážet. Tato sekačka má ve srovnání s benzínovou o něco nižší výkon. Přes noc nabíjíte, ve dne sekáte. Skvělé!

Robotická sekačka udělá práci za vás

Myslíte si, že není nutné trávit hodiny sekáním trávníku, a rádi tuto činnost přenecháte přístroji? Autonomní provoz robotické sekačky se postará o výborný výsledek a tráva bude pravidelně zastřihovaná bez nutnosti vaší práce. Tato sekačka má o něco nižší výkon než sekačka benzínová.

Elektrická sekačka pro menší zahrady

Je vaše zahrada výměrou okolo 800 metrů čtverečních? Přejete si levnější stroj, než je benzínová sekačka? Zvolte tento stroj, se kterým bude zajištěna nízká míra hlučnosti i pro vaši zahradu. Tato sekačka je prakticky zcela bezúdržbová, není nutno ji silou startovat. Pokud zvládnete jezdit tak, abyste si přívodní kabel nepřesekli, je tato sekačka skvělou variantou.

Vřetenová sekačka pro anglický trávník

Anglický trávník můžete mít velmi snadno. Postačí vám k tomu vřetenová sekačka, se kterou se postaráte o pravidelnou údržbu trávníku. Tato sekačka je velmi lehká a snadno se s ní manipuluje.

Jaký typ sekačky bude vyhovovat vám?

...