Co je digitální panel a kdy se vám bude hodit

Digitální panely jsou moderní novinkou na poli prezentačních ploch, kterou postupně začíná využívat čím dál větším množství firem, podnikatelů, organizátorů hromadných akcí, ale třeba i provozovatelů nejrůznějších atrakcí. Oproti tradičním plochám mají digitální panely řadu výhod, které oceníte jak z pohledu inzerenta či prezentujícího, tak i jako divák či účastník akce.

Co jsou digitální panely

Digitální panely jsou panely opatřené obrazovkami, nejčastěji dotykovými, které jsou určeny k prezentaci textového, vizuálního či audiovizuálního obsahu v digitální podobě. Standardně panely využívají technologii LED, založenou na optoelektrickém jevu polovodiče (diody) při průchodu elektrickým proudem.

V současné době lze investovat i do digitálních úředních desek fungujících na stejném principu.

Kde lze digitální panely využít

Digitální LED panely v rámci dočasného využití skvěle fungují na veletrzích, konferencích, plesech i kongresech. Jako stálý prvek je pak můžete využít v obchodních centrech, v prodejnách, sportovních centrech, na letištích či na úřadech. Ve všech případech přitom digitální panely slouží ke sdílení informací nejrůznějšího typu. Kromě interiéru je navíc lze používat i v exteriéru - na festivalech, jakýchkoliv jiných veřejných hromadných akcích, ale třeba i v zoologických zahradách nebo na naučných stezkách. Jedinou podmínkou je dosah elektřiny a připojení k internetu.

Výhody digitálních panelů

Ve srovnání s tradičními prezentačními plochami, kterými jsou například roll-upy či postery, digitální panely umožňují umístit do nich daleko větší množství obsahu, zvládají přehrávání i audiovizuálního obsahu, můžete jejich obsah kdykoliv měnit bez nákladů na výrobu a díky dotykovému displeji nabízejí příjemcům sdělení aktivně kooperovat s obsahovou nabídkou, listovat v obsahu nebo na něj i reagovat. Z estetického hlediska pak působí daleko moderněji a stylověji.

...