Shiba inu vyžaduje při výcviku autoritu. Nedovolte, aby byl pes tím dominantním

Shiba inu vyžaduje při výcviku autoritu. Nedovolte, aby byl pes tím dominantním

Vycvičit psa k maximální poslušnosti je poněkud těžké. Každé plemeno se pyšní trochu jinou povahou, o které je dobré se před koupí dané rasy informovat. Zejména pokud si plánujete pořídit japonské plemeno shiba inu. Tento na první pohled roztomilý psík, z jehož očí číší věrnost až za hrob je sice skvělým parťákem, ale k jeho výcviku je nutné přistupovat s jistou porcí autority. V psím světě se totiž právě shiba inu považuje za vůdce smečky čili pokud k sobě nebude mít někoho, kdo bude jasným vůdcem, nebude zrovna poslouchat.

Ideální pes pro vůdčí osobnosti

Ano, mluvíme stále o klidném plemenu, které je oddané a velice silné. Na druhou stranu hovoříme i o mazlíčkovi, který je známý pro svou nezávislost. Pokud mu, obrazně řečeno, necháte packy příliš rozvázané a nebudete pro něj dominantním vůdcem, výchova nedojde do zdárného konce. Ukažte mu, že jste vy tím vůdcem smečky.

Samozřejmě to neznamená, že byste měli k psovi přistupovat s tvrdou rukou. Shiba inu mají v povaze zbrojit proti lidem, jež považují za nepřátele, a každý jeden možný úder si automaticky zafixují a zapamatují. Dominanci je možné ukázat i jinak.

Začněte s výchovou už od štěněte

Pokud se někdy říkalo, že starého psa novým kouskům nenaučíš, a vy jste tomu nevěřili, v případě tohoto plemena velice rychle procitnete a zjistíte, že na známém pořekadle není trochu, ale pěkná spousta pravdy. Jestliže se s výcvikem shiba inu začne až v pozdějším věku, psa už nebudete moci příliš formovat. Jeho vlastnosti se projeví v celé „své kráse”.

Milovníci tohoto plemene psů si oblíbili mikiny Shiba Inu.

Jestliže ale s výchovou nebudete příliš otálet, nejen, že rozvinete jeho inteligenci, ale také ho naučíte vycházet nejen s ostatními lidmi, proti kterým by kvůli nedostatečné socializaci mohl v pozdějším věku zbrojit, ale i s ostatními domácími mazlíčky nebo psy jako takovými. Jakožto od přírody vůdci smečky mívají tito psi velice často problém vycházet s ostatními rasami, proto procházky k přátelům, co také vlastní psího čtyřnohého parťáka, už v raném štěněcím věku je rozhodně na místě.

...