Posílání peněz a balíků do věznice. Jak na to?

Posílání financí a balíků do vězení má svá legislativní omezení. Víte, jaká pravidla je nutné dodržovat? Co nikdy neposílat v běžném dopise do vězení?

Balíček do vězení

Balík do vězení můžete posílat pouze podle platné legislativy. Například nárokový balík do vězení je možné obecně posílat pouze jednou za půl roku. Obsah je omezen, vždy je nutno dodržovat platná nařízení každého nápravného zařízení. Vězni mohou přijímat také kilový balík do vězení. I jeho obsah je ale omezen a jeho obsah kontrolován. Do některých věznic je ale možno zasílat také například elektroniku.

Peníze do výkonu trestu

Potřebujete zaslat peníze do výkonu trestu? Legálně se o to můžete postarat dvěma způsoby. První z nich je možnost zaslat finance na číslo účtu věznice a jako variabilní číslo uvést rodné číslo odsouzené osoby.

Také druhá možnost není nijak složitá. Stačí jen použít klasickou poštovní poukázku a pomocí této složenky odeslat finance na patřičnou adresu nápravného zařízení. Je potřeba uvést jméno osoby a datum narození člověka, kterému budou peníze adresovány.

Nikdy neposílejte peníze v obálce přímo do zařízení. Dopisy jsou kontrolovány a mohli byste odsouzenou osobu vystavit nepříjemným potížím.

Peníze do vazby

Zasílání finančních prostředků do vazby se řídí podobnými pravidly jako v případu výkonu trestu. Jediný rozdíl je v tom, že na finance by nikdo neměl sahat, až na 500 korun, které je potřeba na cestu. Každá věznice a nápravné zařízení veřejně poskytuje aktuální číslo účtu, kam je možné finance zasílat.

Zasílání balíčků i financí do vazby se vždy řídí platnou legislativou. Nikdy neposílejte finanční obnos nebo zakázané předměty v běžných balících. Postihy pak jdou za osobou, které balíček přišel. Nejlépe uděláte, když se ihned informujete o možnostech posílání předmětů a peněz, které daný ústav umožňuje.

...