Zařiďte svůj dům do moderního stylu bydlení. Prvky Skandinávie vedou na plné čáře

Ve svém domově bychom se měli cítit především příjemně a dobře. I proto bychom se měli snažit zařídit své bydlení do takového stylu, který bude našemu srdci nejbližší. Pokud si nejste jistí tím, jaké vůbec máte možnosti, pojďte se seznámit s několika styly bydlení, z nichž tím nejvýznačnějším a nejvýraznějším je skandinávský. A to, paradoxně, nesází na kýčovité, masivní prvky.

Když u vás povede Skandinávie

Moderní jídelní stoly v jídelně, ovšem kovové podnože u nich příliš nenajdete. Skandinávské bydlení sází na jednoduchost, která se lidskému oku jen tak neokouká. Naopak zde hrají prim kožešiny a krémové, světlé barvy.

Tento styl bydlení je vhodný hlavně do takových interiérů, které jsou prostorově, respektive rozměrově menší. Důvod je prostý – světlé tóny mají tendenci zvětšovat prostor, alespoň po optické stránce.

Boho styl pro svobodné duše

Kromě skandinávského stylu se v posledních letech dostal na výsluní také boho styl, který si zamilují hlavně lidé s takzvanou „svobodnou duší”. Možná se vám zdá, že éra hippies je už dávno za námi, ale v tomto případě platí, že do jisté míry ožívá.

Prim zde mají různorodé kousky materiálů, také velké a velmi pohodlné pohovky, případně také postele a křesla, které nemají pevné rámy, ale jsou to spíše matrace, které se položí na zem. Lapače snů, květiny (velká spousta květin) a zemité odstíny taktéž vystihují interiér zařízení do tohoto stylu.

Venkovský styl nepatří jen na venkov

Za zmínku stojí také venkovský styl, který, i když název tomu vypovídá, nepatří jen na venkov. Mluvíme o velmi útulném bydlení, jež je inspirováno Anglií, kde i dodnes na tento styl narazíte i v kavárnách nebo restauracích.

Pro tento typ bydlení jsou specifické robustní kusy nábytku, odstíny modré a fialové, které jsou však zkombinované se zemitými odstíny a kamenitou podlahou. Všudypřítomné jsou také přírodní materiály, ale nejen dřevo.

...