Pohodlná a funkční vana je srdcem domácnosti

Vana je středobodem koupelny a tvoří také symbolické srdce domácnosti. Místo, kde střídavě začíná a končí den každého člena rodiny. A aby se každý do koupelny rád vracel, vyplatí se mít vanu, která poskytuje maximální komfort a pohodlí.

Základním krokem, který může ovlivnit užitné vlastnosti vany, je výběr designu a materiálu, ze kterého je vana vyrobena. U volby designu se řídíme velikostí prostoru, do kterého vanu plánujeme umístit a účelem, kterému bude vana především sloužit.

Pokud žijete single, upřednostňujete rychlé sprchování, ale občas si chcete dopřát také relaxační koupel, je nejrozumnější pořídit si vanu se širokým plochým dnem a vanovou zástěnou, která umožní maximální pohodlí pro koupel i sprchování.

Pokud žijete ve dvojici, případně máte děti, zvolte raději vanu větších rozměrů, která umožní pohodlné romantické koupele ve dvou, vodní hrátky vašich dětí i pohodlné rychlé sprchování všech členů rodiny s využitím vanové zástěny.

Bez ohledu na to, jestli si vyberete větší nebo menší vanu, máte několik možností, jak ji proměnit na prostor pro každodenní příjemnou relaxaci – funkční srdce domácnosti, kam budou denně směrovat cesty všech členů rodiny.

Odborníci na koupelny doporučují vany z moderních materiálů, jakými je akrylát anebo takzvaný litý mramor. Oba materiály vynikají nízkou hmotností, extrémní pevností a odolností povrchu vůči poškození při běžném používání. Povrch van z těchto moderních materiálů je výhodný také tím, že je vždy pocitově teplý, takže vana na dotek není chladná.


Do velikých koupelen je dobré vybrat z nabídky solitérních a originálně tvarovaných van větších rozměrů s délkou až 190 cm. Tyto vany jsou nabízeny v různých tvarech, velikostech a designech. Můžete si vybrat obdélníkovou, asymetrickou či rohovou vanu, anebo solitérní model určený pro umístění do volného prostoru.

Tyto vany mají velkorysý vnitřní prostor, často vhodný i pro dvě osoby. U většiny modelů je možné doplnit vanu hydromasážním systémem a světelnou chromoterapií.


Hydromasážní systémy je možné rozdělit na vodní a vzduchové - perličkové. Oba systémy je možné spojit do jednoho kombinovaného systému. Výhody vodní masáže a účinky masáže vzduchové spojuje dohromady systém Whisper od RAVAKu. Pro montáž hydromasážních systémů jsou nejvhodnější akrylátové vany vyztužené polyuretanovou pěnou. Vanu s hydromasážním systémem je dobré vylepšit také instalací chromoterapie - léčebného systému podhladinového osvětlení, které dokáže ozvláštnit koupel barevnými odstíny světla. Na českém trhu je dostupný samostatný balíček chromoterapie, nezávislý na typu hydromasážního systému - H2O Color od značky RAVAK.


Dalším technickým vylepšením, které přispěje k tomu, aby sa vana stala funkčním srdcem domácnosti, je termostatická vodovodní baterie, která reguluje teplotu vody tak, aby udržela teplotu, jakou si nastavíte, a to i při změně tlaku v potrubí. V případě poruchy přívodu studené vody ihned odstaví horkou vodu, abyste se neopařili. Tato technologie umožňuje také výraznou úsporu vody a energií.


Více informací o vlastnostech van RAVAK a možnostech, jak z nich vytvořit funkční rodinné wellness, najdete na www.ravak.cz.

...