Co patří k hlavním zabijákům kolagenu?

Vrásky ani jiné projevy stárnutí nepatří k ničemu hezkému. Zejména ženy to přivádí do depresí a sužuje na duši. Jenže se stárnutím holt nejde nic dělat. Je to způsobené kolagenem, který se po pětadvacátém až třicátém roce dostává z těla ven. A právě v tomto období je dobré kolagen do těla opětovaně dostávat. Jde to s pomocí potravin plných vitaminu C, také to jde s pomocí doplňků stravy nebo elixírů mládí v podobě Rays of Beauty. Je však třeba konstatovat to, že pokud budete aktivně doplňovat kolagen do těla, vyhněte se tomu, co kolagen zabíjí, aby vaše snaha o mladistvou pokožku nepřišla vniveč.

Jak již bylo zmíněno, za sníženou tvorbou kolagenu stojí věk. Kolagen začíná odcházet z těla po pětadvacátém až třicátém roce života. Jenže pouhý věk nestojí za unikáním potřebné bílkoviny z těla.

Zabijáci kolagenu

Je dané, že z těla uniká zhruba jedno procento kolagenu ročně. Jenže pokud do svého života pozvete zabijáky kolagenu, může se ztráta kolagenu rapidně prohloubit. K těmto zmiňovaným zabijákům patří především stres, také sem můžeme zařadit i častý pobyt na sluníčku a přehnané opalování se nebo samozřejmě kouření, což je nejrozšířenější zlozvyk mezi Čechy.

Abyste zabránili příliš rychlému stárnutí, abyste efektivně bojovali proti vráskám, snažte se co nejvíce omezit stres, kouření a také opalování. Snaha o doplnění kolagenu by tak opravdu mohla být marná.

Co to kolagen vlastně je?

O kolagenu tu neustále mluvíme, přesto jen málokdo ví, co to kolagen vlastně je. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. V současné době existuje celá řada typů kolagenu, na vrásky a stárnutí pleti má vliv ten, co se nachází v kůži, kostech a také ve šlachách. Ostatní typy se najdou v chrupavkách a také v cévních stěnách.

...