Kde najít vysněnou nemovitost, po které tak dlouho toužíme?

Zejména konec loňského roku se nesl ve znamení hypoték. Atraktivní byly nejen hypoteční sazby, ale předně také nemovitosti, které byly na trhu nabízeny. Jelikož se po bytech a rodinných domech zaprášilo jako po houbách po dešti, nabízí se otázka, kde najít vysněnou nemovitost, po které tak dlouho toužíme? Jednou z možností je oslovit zkušeného realitního makléře, který má atraktivní nabídky “pod palcem”.

Pokud se vám zdá, že rčení: ,,Kdo hledá, najde,” tak úplně nesedí na vaši situaci, oslovení spolehlivého makléře opravdu přichází v úvahu. Jak již bylo zmíněno, realitní makléř ví, co se na trhu děje, má své kontakty, navíc dostává přednostně nabídky, z nichž se ne úplně všechny dostanou k běžným smrtelníkům. Že chcete přesto ještě chvilku vyčkat? Pak zkuste internet, pořádně se porozhlédněte na procházce nebo se poptejte sousedů. I to jsou způsoby, jak najít vysněnou nemovitost.

Sousedi vědí mnohdy víc

Jak začít s hledáním ideální nemovitosti? Jednou z možností je poptat se sousedů. Oni zkrátka mohou vědět víc než vy. Mohou mít jiné známé, jiné přátele. Třeba někdo v jejich okolí nabízí krásný dům či byt. Navíc díky této známosti by se vám podařilo sjednat nemalou slevu.

Ovšem pozor – poptejte se opravdu jenom sousedů, které znáte. Obcházet celý panelový dům a ptát se lidí, kteří vás nikdy neviděli, to není zrovna moudré zejména v dnešní době.

Projděte se po okolí

Často se stává, že při procházce narazíte na atraktivní nabídku na plakátu vylepeném v okně nebo ve výloze realitních kanceláří. Nebo se přímo ve vašem okolí může tyčit obrovský billboard lákající vás na nový projekt, který se buduje v okolí. Stačí mít jenom otevřené oči a dívat se kolem, nikoli do mobilního telefonu.

Zkuste to na internetu

Jedním z efektivnějších způsobů, jak najít vysněnou nemovitost, je podívat se na internet. Realitních portálů je celá spousta, vyplatí se také přidat se do facebookových skupin, kam jsou nabídky často přidány dřív než na jiné weby.

...