Co je to dotační program Nová zelená úsporám? A jak získat dotaci?

Chcete si postavit nízkoenergetický dům nebo chcete investovat do solární elektrárny, kterou umístíte na střechu rodinného domu? Pak byste měli vědět, že jak na nízkoenergetický, respektive pasivní dům, či na solární panely lze získat dotaci, a to z dotačního programu Nová zelená úsporám. Že jste o dotačním programu doposud neslyšeli? Nevadí! Seznámíme vás s ním. Kdo by nechtěl třeba dotaci na zateplení?

Co je to dotační program Nová zelená úsporám?

Dotace Nová zelená úsporám je přímá podpora formou jednorázového finančního příspěvku, který je udělován na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Celý dotační program je financován ze státního rozpočtu České republiky, kde jsou finanční prostředky pro dotace spravovány a zároveň poskytovány Státním fondem životního prostředí České republiky.

Pokud nad dotací uvažujete, neváhejte dlouho. V současné době je spuštěná poslední otevřená výzva, během které je možné kontinuálně čerpat dotační prostředky až do posledního dne roku 2021.

Kdo má nárok na dotaci?

Nabízí se otázka, kdo má nárok na přidělení dotace. O podporu může požádat majitel, spoluvlastník nebo také stavebník rodinného domu. To, že je dům zatížen hypotékou nebo financován stavebním spořením či jiným finančním produktem, nevadí. Problém nastává v okamžiku, kdy je rodinný dům v exekuci. Majitel takového domu nemá nárok na dotaci. Stejně tak nemá nárok na dotaci ten, kdo má podobný závazek vůči státu.

Na co se dotace vztahuje?

Dotaci můžete získat nejen pro výstavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu, ale také je možné získat dotaci pro domy podporující tepelná čerpadla, pro okna, výměnu střechy či podlah, taktéž lze získat dotaci pro novou fasádu nebo stropy. V neposlední řadě se vztahuje dotace i na výměnu zdroje tepla či na pořízení fotovoltaického nebo solárního termického systému.

Zařaďte se do programu Zelená dotace

Pokud potřebujete provést agendou dotačního programu Nová zelená úsporám, zařaďte se do programu Zelená dotace. Zelená dotace vám zajistí celý průběh získávání dotace a dovede vás až k úspěšnému čerpání finanční podpory.

...