Hygienu na WC můžete snadno vylepšit. Jak na to?

V našich končinách bohužel lidé často trpí na onemocnění různých částí zažívacího traktu. Přitom lze snadno pomoci minimalizovat zátěž, kterou na své tělo nakládáme. Jak zvýšit hygienu na toaletě?

Správná volba toalety je klíčová

Nemusí vás čekat rozsáhlá rekonstrukce bytu, případně jen koupelny, abyste si mohli dovolit novou toaletu. Sanitární zařízení lze změnit prakticky operativně a ihned jej zapojit do běžného provozu. Do velkých prostor se dříve budovaly bidety. Ty se dnes již ale téměř nepoužívají. Na vině je naše vlastní pohodlnost. O to větší zájem ale vzbudily bidetové sprchy. Bidetová sedátka jsou snadným mechanismem, který se ovládá v toaletě pomocí dálkového ovládání. Stačí jen přidat nábytek na míru a máte vše potřebné.

Když je v prostoru WC vše

Do skříněk nad toaletou umístěte prostředky k umývání toalety i toaletní papír. Nikam tedy nemusíte chodit. Samozřejmostí by mělo být malé umyvadélko, abyste nesahali na kliku neumytýma rukama. Přidejte desinfekční mýdlo, malý ručník a vše je v pořádku. V prostoru toalety tedy vykonáte potřebu a zároveň se také umyjete. Škodlivé mikroorganismy se tak nedostanou do prostoru bytu.

Intimní hygiena je základ

Používání bidetové sprchy se považuje za velmi zdraví prospěšné. Tato aktivita se považuje za prevenci vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku. Česká republika v rámci počtu případů těchto nemocí drží smutné evropské prvenství. Bidetová sprcha je důležitou součástí intimní hygieny, kterou si může dovolit každý z nás. Dnes již není nutné instalovat samostatný bidet, stačí jen bidetová sprcha v rámci toalety.

Snadný úklid

Když na svou toaletu zvolíte velkoformátové dlaždice, prostor se vám bude mnohem lépe udržovat. Pro hygienickou čistotu celého prostoru přitom nemusíte používat drahé desinfekční přípravky. Stačí vám do úklidového kyblíku s teplou vodou přilít obyčejný ocet. Jeho desinfekční účinky a nenucená vůně jsou velmi dobře známé.

Vylepšete prostor své toalety.

...