Regály mají ve sklepě své místo. Jaký vybrat?

Sklepy se zanedlouho začnou opět po roce plnit. Úroda se začne sklízet a veškeré druhy zeleniny či ovoce budeme muset někam přemístit. A sklepy jsou ideální místo, jelikož se zde drží chlad. Abyste však veškeré sklizené plodiny nenechávali na zemi a nenechávali je tak na pospas myším, které si právě sem vždycky najdou cestu, nainstalujte do sklepních prostorů regály. Ty jsou skutečně skvělým společníkem, na kterého je spolehnutí.

Roli hraje několik kritérií

Regály jsou v současné době opravdu vyhledávané. Své místo totiž nemají pouze ve sklepech, ale také jinde v domácnosti. Umísťují se do spíží, také do garáží nebo kůlen, kde konečně nastolují jistý řád. Ve všech případech se výběr kovového regálu odráží od několika kritérií. Zejména při výběru těch do sklepa na ně nezapomínejte.

Design je sice také důležitý, ale v případě umístění regálu do sklepa hraje spíše větší roli praktičnost a nosnost, případně také hmotnost. Regály musí pyšnit vysokou odolností a nosností, informujte se i o jejich životnosti.

Druh materiálu hraje velkou roli

Na co upnout svou pozornost především je materiál. Jak již bylo zmíněno, kovové regály jsou tou nejlepší alternativou, jelikož splňují prakticky všechny požadavky. Jsou dostatečně odolné, také dostatečně pevné i nosné. Navíc jsou jakoby stvořené pro skladování zavařenin či podobných potravin.

Než však s daným kouskem zamíříte k pokladně, přesvědčte se, že se opravdu o kov jedná. Plastové regály by se vám pod tíhou zavařených sklenic zanedlouho rozpadly, dřevěné by zase doslova sežrala vlhkost.

Zajímejte se také tloušťku použitého materiálu a o jeho stabilitu. Co se týče instalace, ta většinou není nijak složitá. Jen se tedy ujistěte, že šroubky máte dostatečně pevně sešroubovány, ať se vám regál nesesype jako domeček z karet.

...