Údržba dřevěné podlahy. Jak na to?

Dřevěná podlaha je dokonalý izolant. Nemusíte nosit bačkory a řešit chlad od nohou. I pro svůj nezaměnitelný přírodní design si získává stále více uživatelů. Jak ale dřevěnou podlahu vlastně udržovat?

Snadná údržba? Ano

Mnoha lidem se při představě dřevěné podlahy vybaví složitá údržba. Není to ale vůbec složité. Stále myslete na to, že máte u sebe doma ekologický a zdravotně nezávadný produkt, který vám vydrží po mnoho dekád. Dřevěné podlahy v podstatě potřebují údržbu jen jednou za tři roky, což není nic složitého. Dřevěné a plovoucí podlahy stačí po zbytek času jen správně udržovat. Jak tedy na to?

Zametání je rychlost

Denně nebo obden odstraňujte z dřevěné podlahy viditelné nečistoty. Stačí podlahu setřít polosuchým hadrem, vyluxovat, nebo do místnosti vpustit robotický vysavač. Odstraníte tak nejen viditelný nepořádek, ale také alergeny v prostoru. Dřevěná podlaha nevyžaduje nic jiného.

Můžete se pustit také do vytírání

Jak jsme již zmínili, můžete podlahu také vytřít. Zde se ale musíte hlídat. Hadr nesmí za žádnou cenu být mokrý. Proto tuto činnost raději nepřenechávejte dětem. Vytírání dřevěné podlahy ale stačí provádět jen jednou za dva týdny. V podstatě až v době, kdy pozorujete viditelné nečistoty na podlaze.

Jednou za měsíc vytírat s olejovým čističem

Jednou měsíčně pak do vytírací vody přidejte přípravek na olejované dřevěné podlahy. Ten vám pomůže zachovat stav podlahy po dlouhé roky nezměněn. S přípravkem to nepřehánějte, ať není výsledek vašeho snažení klouzavá podlaha.

Jednou za tři roky ošetřujeme podlahu

A nyní již skutečně to jediné, co dřevěná podlaha vyžaduje. Tím je olejování speciálním ošetřujícím olejem. Nejprve tedy vytřete, poté aplikujte olejovou ochrannou vrstvu. Speciální olej se postará o vyplnění pórů a suchých míst. Na povrchu celé podlahy bude vytvořena ochranná vrstva, která bude celý prostor chránit i pro následující roky.

Údržba dřevěné podlahy je skutečně snadná.

...