Dvoufázový proces v ochraně proti nežádoucímu graffiti

Jestliže se vaše nemovitost stala, tak jako mnoho dalších, obětí ilegálních sprejerů, tak si jistě lámete hlavu s tím, jak s nežádoucím výtvorem naložit. Pokud nejste vyloženě fanda do graffiti, budete se jej pravděpodobně chtít urychleně zbavit. Ale jak na to? Jak jste se už možná stačili přesvědčit, kýbl s vodou a rýžák opravdu nestačí.

Pokud se chcete graffiti zbavit zcela a definitivně, musíte na pomoc povolat specializovanou firmu, která je díky své technické výbavě k tomuto úkolu předurčena. Samotný proces čištění může být poměrně komplikovaný a odvíjí se od rozsahu znečištění, stejně jako od posprejovaného povrchu. Platí zde, že každý povrch si žádá odlišný přístup a odlišné přípravky. Obecně se však dá říct, že se čištění fasád a dalších povrchů od graffiti skládá z kombinace metody tryskání a aplikace různých speciálních odstraňovačů.

Po úspěšném ukončení procesu odstraňování graffiti je však často potřeba dát fasádě nový nátěr. Pražská firma Ars pak doporučuje přidat ještě speciální ochranný antigraffiti nátěr. Ten totiž působí jako jakási prevence proti případným dalším graffiti. Zajímá vás, jak funguje? Pak vězte, že na tom není nic komplikovaného. Antigraffiti nátěr totiž na chráněném povrchu vytvoří jakýsi nepropustný filtr, který barvě zabrání v tom, aby pronikla do jeho struktury. Pak už stačí pouze využít některý ze speciálních odstraňovačů, díky kterým se graffiti jednoduše smyje. Ale pozor! Jak na svém webu uvádí zmíněná firma Ars – po každém odstranění graffiti by se antigraffiti nátěr měl obnovit.

...