Jak na čištění kůže v autě

Dopřáli jste si nevídaný luxus tím, že jste si pořídili kožené prvky do vašeho auta? Pak vás sice čeká vlna obdivů a pochval, ale také pořádná práce. Kůže je totiž živý materiál, který má tendenci reagovat na teploty i vlhkost. Je proto klíčové, abyste se o ni řádně starali, aby vám ve vozidle nepopraskala, jak to má, bohužel, ve zvyku.

Kožené sedačky nejsou nenáročné

Byť se to tak může na první pohled zdát, není tomu tak. Kožené sedačky nejsou nenáročnost sama, i když vás o tom v prodejně automobilů budou svéhlavě přesvědčovat. Je dobré odjet už s autokosmetikou na kůži nebo s čističi na kůži v autě, aby následná péče o sedačky byla už otázkou pár minut.

Je ale pravdou, že některé čističe si raději pořiďte až poté, co budete k vyčištění kůže přistupovat. Důvod je prostý - tím, jak se liší míra znečištění, se také bude lišit to, jak budete k vozidlu přistupovat. Mějte například neustále po ruce kartáč z koňských žíní nebo utěrku z mikrovlákna, která je stejně kvalitní pomocí.

Dejte si pozor na vysušování

Pustili jste se do údržby kožených prvků ve vašem vozidle? Skvělé, nezapomeňte celý proces údržby dotáhnout do konce. Neponechávejte kůži mokrou, stejně tak si dejte pozor na její vysušení. Zpravidla se používají nejrůznější impregnační kondicionéry, které chrání sedačky před UV zářením i veškerým popraskáním. A to dokonce po dobu několika měsíců, což se hodí, jelikož k údržbě kožených prvků ve vozidle nepřistupujete často.

Jinými slovy se ke koženým prvkům ve vozidle přistupujte stejně jako ke koženým prvkům ve vašem šatníku nebo botníku. Také se sází především na impregnaci, jelikož kůže může pod tíhou změny teplot nebo vlhkosti praskat. Zatímco v případě bot saháme spíše po sprejích nebo krémech, u sedaček volíme spíše impregnační kondicionéry, které jsou určené právě do auta.

I když se mnohde doporučuje používat impregnační produkty, které vám doma sídlí běžně, pro svého čtyřkolého mazlíčka pořiďte takové, které jsou určené jen jemu.

...