Plánujete se stěhovat? Poradíme, do čeho věci zabalit a jak

Stěhování není zrovna oblíbenou činností, to ostatně potvrdí naprosto každý, kdo se v minulosti stěhoval. Jelikož je to činnost namáhává po stránce fyzické, psychické, finanční i časové, vyplatí se zavolat si na pomoc stěhovací službu v Praze, která pomůže se stěhováním ve všech částech a čtvrtích hlavního města. Ideální je stav, abyste byli na stěhováky dobře připraveni, proto vám poradíme, jak a do čeho věci zabalit.

Samozřejmě mnozí stěhováci vám pomohou i s balením, případně s montáží a následnou demontáží nábytku. Pokud však nechcete, aby se vám stěhováci hrabali ve věcech, pokud vám to není sympatické nebo příjemné, zkrátka si věci zabalte s předstihem. Není na tom nic těžkého, když víte, jak postupovat. Je rozdíl stěhovat malý byt a stěhovat velké kancelářské prostory v Praze.

Hlavně mějte do čeho balit

Naprostým základem každého stěhování je, abyste měli do čeho balit, tedy musíte mít připravení stěhovací boxy, šatní boxy, také bedny, IKEA tašky, také přepravky a krabice. Zkrátka mějte po ruce všechno, do čeho můžete věci sbalit.

Při balení si dávejte pozor hlavně na knihy, které se nehodí ukládat do papírových krabic ve velkém množství. Raději byste měli zvolit pro knihy jinou přepravku nebo box, aby se vám knihy po zvednutí krabice nevysypaly na zem. Stejně tak si dávejte pozor na křehké věci. Krabice, ve kterých se bude křehké zboží nacházet, nezapomeňte dobře označit, olepit.

Pozor při balení křehkého

Jak jsme zmínili, krabice nebo přepravky s křehkým nádobím, skleničkami nebo podobným vybavením byste měli označit, abyste věděli, že si právě na tuto krabici nebo přepravku máte dát pozor. Doporučuje se i obalit skleničky, talířky nebo hrníčky novinami, ale pokud noviny nejsou k dispozici, můžete využít také bublinkovou fólii, která je skvělou alternativou zmiňovaných novin.

Na izolepu nezanevřete

Jen ten, kdo se stěhuje, pozná, jak je izolepa potřebná a jak velký je to vynález dnešní doby. Izolepa vám pomůže prakticky se vším, nejen zalepit převážené krabice.

...