Jak velké zrcadlo do koupelny?

Blíží se zařizování koupelny? Kromě potřebného sprchového koutu, vany či toalety je nutné pustit se do výběru i zrcadla. Nemá jen estetickou funkci a umí nejen opticky zvětšit interiér, ale je nezbytností i z řady jiných důvodů. Umíte si snad představit čištění zubů bez toho, aniž byste se dívali na sebe do zrcadla? Pravděpodobně ne. Jenže jak vybrat správné zrcadlo, aby bylo nejen užitečné, ale zároveň aby plně korespondovalo se zbytkem koupelny? Zejména velikost bývá vždy problematická.

Na velikosti záleží

Není tajemstvím, že na velikosti záleží. Příliš malé zrcadlo není praktické, příliš velké je však pro mnohé zbytečností. Než konkrétní zrcadlo pořídíte, vybavte si aktuální proporce vaší koupelny. Jak velká koupelna je? Umožňuje vám příliš „se rozšoupnout”, nebo máte omezený prostor, kterému se spíše musíte přizpůsobit?

Propozice koupelny vám poradí i v případě, že si nejste jistí tím, jak by mělo být zrcadlo přichyceno, případně kde bude sídlit. Zatímco v mnohých koupelnách musí být LED zrcadlo přichyceno ke zdi, jiné bývají zasazená, protože jim to místnost umožňuje.

Při hledání adekvátně velkého zrcadla se řiďte také nepsaným pravidlem, že by mělo být zrcadlo užší asi o deset centimetrů než deska, nad kterou bude viset. Pravidlo platí jak pro menší, tak pro rozměrově větší bytové dekorace.

Metr jako pomocník

Stejně jako při výběru jiného koupelnového zařízení, i tady platí, že metr je naším nejlepším pomocníkem. Protože pokud nebudeme správně měřit, můžeme koupit zrcadlo příliš velké nebo naopak příliš malé, což by vedlo k naší nespokojenosti i celkové nevzhlednosti interiéru.

Vnímejte koupelnu jako celek

Klíčem k vybrání opravdu adekvátního zrcadla je především nutnost vnímat koupelnu jako celek. Zrcadlo je bráno až jako taková třešnička na dortu, při jejímž výběru bereme v potaz aktuální zařízení místnosti. Snažíme se jít ruku v ruce s jedním, maximálně dvěma styly, aby interiér nepůsobil příliš kýčovitě.

...