Je vaše dítě dobře oblečené a vodní sporty?

Také jste si všimli, že se dětské sportky ze sucha pomalu ale jistě přesouvají na vodní hladinu? Wakeboarding, paddleboarding, kiting, veslování a další sporty, které se odehrávají na vodní hladině, jsou v poslední době velmi oblíbené. Jak ale zajistit, aby bylo vaše dítě při těchto sportech dobře oblečené?

Jak obléknout děti na vodní sporty?

Každý rodič ví, že když si dítě umane nějaký koníček či zábavu, je potřeba jej na něj pořádně vybavit. Kromě hlavních pomůcek, jako je kolo, brusle či paddleboard, a kromě konkrétních chráničů, je potřeba obstarat i vhodné oblečení. A zatímco u většiny sportů si lze vystačit s pohodlnou a kvalitní obuví, trikem, tepláky a mikinou, u vodních sportů je to maličko jinak.

Co obléct dítěti na vodu? V případě vodních sportů, jako je veslování, kiting či paddleboarding jsou plavky zcela nedostačující. Naopak velmi oblíbené jsou dětské lykry a na nohy pak dětské neoprenové boty.

Dětské oblečení z lykry

Aby vodní sport přinesl kýženou radost z pohybu a nově nabytých dovedností, je potřeba na něj vaše děti také dobře obléknout. Proč jsou plavky zcela nepřípustné?

V případě, že se vaše dítě obleče pouze do plavek a jde dělat vodní sporty jako veslování, kiting nebo paddleboarding, hrozí mu nejen spálení od slunce, nýbrž i větší odření kůže při pádu a v neposlední řadě mu bude zima.

Řešit by se to dalo snad kraťasy a trikem. Ale ani v tomto případě se k ideálu moc nepřiblížíte, protože běžné oblečení bude po namočení schnout dlouhou dobu a vašemu dítěti hrozí nejen nekomfort, nýbrž i nachlazení.

Ideálem je dětské oblečení z lykry, které:

 • je lehké a prodyšné,
 • velmi rychle schne,
 • umožňuje plný rozsah pohybu,
 • dokonale obepne tělo,
 • chrání proti slunečnímu záření.

Dětské lycry si můžete vybrat v řadě provedení.

Dětské neoprenové boty

Velmi podstatné jsou přitom i dětské boty do vody. Běžná sportovní obuv ani boty typu baleríny či cvičky nejsou ideální. Tyto boty nejsou přizpůsobené pobytu ve vodě, a tak se co nevidět nejspíš rozpadnou.

Do té doby však způsobí vašemu dítěti nepohodlí z těžkých bot, které nepropustí uvnitř nahromaděnou vodu či různé oděrky a puchýře. Dětské boty do vody jsou uzpůsobené tak, aby dětskou kůži na chodidlech neodíraly, aby se v nich nehromadila voda. Dětské neoprenové boty:

 • jsou pohodlné,
 • přizpůsobené pro vodní sporty,
 • snadno se nazouvají a zují,
 • rychle schnou,
 • neodírají,
 • zajišťují pohodlnou a bezpečnou chůzi ve vodě.

Ať už si vaše dítě zamiluje jakýkoliv vodní sport, můžete ho v něm podpořit už jen tím, že ho na vodu vybavíte vhodným oblečením na vodní sporty např. na mysticstore.cz. Odměnou vám budou nejen rozzářené dětské oči, nýbrž dobrý pocit z toho, že jste pro jejich bezpečí a pohodlí udělali maximum. Kromě dětského oblečení na vodní sporty nezapomeňte také na potřebné chrániče.

...