Proč se hodí 2 adaptéry k notebooku?

Žádný notebook nelze plnohodnotně využívat bez nabíječky neboli adaptéru. U vlastnění jednoho adaptéru k vašemu přenosnému počítači, který bývá v naprosté většině případů součástí jeho balení, však zůstat rozhodně nemusíte.

Zakoupení druhé nabíječky k notebooku vás totiž může zbavit celé řady otravných starostí, jež jsou spojeny s přenášením adaptéru z jednoho místa na druhé.

Z toho je tedy patrné, že pořízení dvou nabíječek se vyplatí zejména v případech, pokud častokráte cestujete mezi vícero lokacemi.

Ovšem vyplatí se i když mezi nimi pendlujete pouze výjimečně – například, když v létě zamíříte na týdenní dovolenou na chalupu.  

Největší výhodou vlastnění dvou adaptérů k přenosným počítačům pro lidi, kteří pravidelně či občasně přejíždí mezi několika místy, je to, že nemusí neustále myslet na to, aby si s sebou zabalili adaptér k notebooku.

Pokud mezi ně patříte i vy, tak vězte, že se tím zároveň eliminuje i riziko, že byste mohli zapomenout nabíječku doma. Není horšího pocitu, než dorazit na místo určení a zjistit, že jste si doma zapomněli napájecí kabel k laptopu a nemáte si jej tedy jak dobít. 

Praktičnost a ulehčení života, to je oč tu běží 

Dalším kladem je to, že v případě pořízení 2 adaptérů nemusíte mezi dvěma místy neustále tahat v batohu váhu navíc. Průměrná nabíječka totiž váží kolem 300–500 gramů, což už je hmotnost, která se při delších vzdálenostech setsakramentsky pronese.

Toto ulehčení zádům uvítají především ti, kteří cestují vlaky či autobusy. Ale i ti, jež jezdí autem, ocení praktičnost tohoto řešení, protože díky absenci nutnosti převážení vám tím pádem nabíječka nezabírá místo v převáženém zavazadle, které můžete využít efektivněji k uložení jiných věcí. 

Vlastnění 2 adaptérů k notebooku se však vyplatí i v situacích, kdy nikam necestujete. Jako příklad za všechny může posloužit okamžik, kdy vám vaše nabíječka vypoví službu.

Pokud však doma máte ještě jednu náhradní, není nic jednoduššího než pro ni sáhnout do šuplíku a můžete opět začít nabíjet. Pokud by tam ale nabíječka nebyla, tak byste ji museli začít obtížně a pracně shánět. 

Zakoupení náhradního adaptéru předem vám tedy v tomto případě značně ulehčí život. To stejné v bleděmodrém platí i v situacích, kdy dojde ke ztrátě nebo odcizení vašeho hlavního adaptéru. 

Na závěr bychom vás rádi ještě upozornili na to, že se za tímto účelem náhradní nabíječky vyplatí výhradně originální adaptér pro notebook, protože koupí toho neoriginálního možná ušetříte na pořizovací ceně, ovšem riziko jeho předzáručního poškození je nesrovnatelně vyšší.

Výjimkou dokonce nejsou ani případy, kdy falešné nabíječky měly za následek vznik požáru či zničení notebooku. 

Podívejte se ještě dnes po nabíječce vhodné pro váš notebook na www.incomputer.cz . K dispozici jsou adaptéry pro většinu prodávaných modelů notebooků.

...