Blíží se jarní úklid? Ať neponičí vaše ruce

Jaro se nese ve znamení každoročního úklidu, který není zrovna oblíbený, ale je zapotřebí. Zejména po dlouhé zimě, kdy jsme byli v domácnosti zavření jako v noře, protože se nám nechtělo z příjemného tepla do chladného dne. Než se však pustíte do čištění trouby a utírání prachu s produkty značky Ecolab, navlékněte si jednorázové rukavice, aby nedošlo k poničení vašich rukou.

Na ruce se při úklidu zapomíná

Velmi často se stává, že lidé při úklidu zapomínají na své ruce. Jedná se však o jednu z nejvytíženějších částí těla, která je dokonce naší vizitkou. Bohužel při úklidu může dojít nejen k poničení nehtů, ale také ke vzniku ekzémů nebo k popraskání kůže vlivem používaných prostředků či neustálé manipulace s vodou. Ochraňte proto své ruce tím, že si budete jednorázové rukavice ať už z vinylu nebo latexu nasazovat.

Je zapotřebí si uvědomit, že kůže na rukou má několik zvláštních vlastností. Například dlaně nemají žádné mazové žlázy, co může vést k jejich rychlejšímu vysoušení. Po každém mytí je důležité ruce co nejlépe ošetřit, a to například krémem, který ruce hydratuje. Jelikož při úklidu manipulujete s vodou prakticky neustále, jednorázové rukavice naše ruce ochrání před vysoušením do doby, než je po dokončení úklidu znovu namažeme.

Pozor při výběru saponátů

Abyste předešli vzniku nepříjemností na rukou, které vás mohou dost potrápit, hledejte šetrné čistící prostředky. Na trhu existují šetrná mýdla i mycí produkty, které jsou při úklidu stejně efektivní, ovšem k rukám daleko pečlivější než chemické slátaniny.

Ať už nakonec zvolíte jakýkoliv přípravek, po dokončení úklidu nezapomeňte o své ruce pečovat. Jak už bylo zmíněno, je klíčové namazat je speciálními hydratačními krémy, které zajistí hebkost a díky kterým nebude kůže vysušená a popraskaná. Pamatujte, trvá obvykle jednu hodinu, než se ruce navrátí do normálního stavu.

...