Jaká výbava na motorku je klíčová pro bezpečnou jízdu?

Mluvit o bezpečné jízdě na motorce nemůžeme ani v případě, že zainvestujeme do vybavení, které je doporučované. Přece jenom se jedná o adrenalinovou záležitost, která vlivem drobnosti může skončit katastrofickým scénářem. Navíc si musíme uvědomit, že sami můžeme být zodpovědní sebevíc, přesto na silnicích nejsme sami. Tím, že si pořídíte doporučované vybavení však razantně snížíte pravděpodobnost naplnění černých scénářů. Pojďme si proto říct, na co konkrétně nezapomenout.

Přilby jsou nejdůležitější součástí motorkářské výbavy

Domnívat se, že koupí motorkou skončí veškerá investice do vašeho nového koníčku je mylné. Motocykl je pouze první položkou na celém seznamu toho, co si společně s ní musíte koupit. Například nesmíte zapomenout na přílbu, která je alfou a omegou bezpečnější jízdy. Je tou nejdůležitější součástí motorkářské výbavy a zároveň také velmi podstatným ochranným prvkem.

Helmy na skútr nebo přilby na motorku vybíráme podle platné legislativy, ale také podle velikosti a samozřejmě toho, v jakém terénu chceme jezdit. Existují odlišnosti mezi silničními a také off-road přilbami, tak pozor na to.

Motorkářské oblečení není na parádu

Kromě přilby bude naše pozornost směřovat k motorkářskému oblečení. Ne, opět nemluvíme o něčem, co by bylo pouze na parádu, ale také do jisté míry zajišťuje bezpečnější jízdu na motocyklu. Každý motorkář se musí rozhodnout, zdali upřednostní moto kombinézy nebo dá přednost kevlarovým kalhotám a moto bundě. Je to však otázka spíše pohodlnosti a komfortu či preferovaným osobním požadavkům.

Moto doplňky jsou stejně podstatné

Vedle přilby a oblečení pamatujte také na moto doplňky, které jsou stejně podstatné. Do této kategorie spadají chrániče, jež by měly být součástí výbavy všech jezdců, ať už se rozhodnete jezdit na silnicích nebo vám více učaruje off-road. Rukavice a kvalitní boty také neopomíjejte.

...