Stolové podnože mají stovky podob

Stůl. Konferenční, jídelní, odkládací. Typů je celá řada, al žádný ve vás nevyvolá wow-efekt. Škoda. Stačí malá úprava a ze stolu se rázem stane velmi výrazný prvek celého interiéru.

Nábytek do počtu

V každém bytě je stolů několik. Vyjma chodby a sociálního zázemí ve všech místnostech. Odlišují se ale velikostí, úložnými prostory i účelem. U jednoho se jí, u druhého pracuje, u dalšího se bavíte a musí snášet odložené nohy po náročné směně. Nezáleží na tom, co je to za stůl, ale přiznejte si, že jim nevěnujete velkou pozornost. Stolové podnože by to ale mohly změnit. Ano, nohy ke stolu představují prvek, díky kterému získáte jedinečný kousek nábytku.

Většina lidí nechá stůl ve stavu, v jakém ho koupí. Má to tak být. Většinou se do interiéru a ke zbytku vybavení hodí, nemá problém zapadnout. A právě v tom je ten největší problém. Je bez ambicí a stejně tak vy. Zkuste ale vyměnit stolové podnože a hned uvidíte, co za parádu získáte. A téměř zadarmo. Nožky totiž pořídíte v každém lepším obchodě s nábytkem a výběr je opravdu velký.

V novém světě

Pohrajte si s barvami i s materiálem. Ke dřevu se skvěle hodí pastelové barvy nebo naopak petrolejová, tmavě červená nebo sytě oranžová, ke tmavému kovu bílá, šedá nebo odvaz v podobě stříbrné, zlaté nebo čirého plastu. Vybírat můžete i z různých struktur. Mezi ty nejoblíbenější patří nápaditá perforace, vroubkování nebo vyrytá motta a vzkazy. Když si můžete personalizovat sako i hodinky, tak proč ne konferenční stůl.

Chcete-li zajít ještě dál a nebojíte se experimentovat, vyrazte na lov extravagantních kousků do obchodů specializujících se na netradiční design nebo oslovte nekonvenčního truhláře a kováře. Podnože v podobě trpasličích hnátek, slepičích nožek nebo dračích pařátů si domů nepořídí každý. Ale kdo se odhodlá, má zaručeno, že sklidí obdivné pohledy a komentáře.

...