Jaké paletové vozíky stojí za koupi?

Každý sklad by měl být vybaven manipulační technikou. Nejedná se o nic tak drahého, do čeho by firma nemohla investovat trochu svých peněz. Navíc manipulační technika usnadní mnohem více práce a rychleji se materiál či případné zboží přemístí z místa na místo. Co se týče zaměstnanců, ti budou ochráněni před možnou kýlou, která hrozí v případě, že by tahali těžké věci. Manipulační technika je však široký pojem. Zahrnuje především vozíky. Abyste si nekoupili vozík nekvalitní, poradíme vám, jaké vozíky ve svém skladu nesmíte postrádat.

Jak jsme zmínii, manipulační technika je skupina mnohých pomocníků nejen do skladu. Pod tímto pojmem si představíme především vozíky, které pomáhají přemísťovat nejen palety, ale i krabice či jiné výrobky a zboží. Kromě vozíků je vhodné si pořídit i rudle, které se lépe skladují a které rychle a bez námahy přemístí krabice či pytle a sudy.

Pojďme se však podívat na vozíky a řekněme si, jaké se vyplatí koupit.

Když máte menší sklad s nízkými policemi

Pokud máte firmu, jejíž sklad je nižší a menší, nemusíte kupovat dražší vysokozdvižné vozíky, protože si bohatě vystačíte i s nízkozdvižnými vozíky, které splní tu stejnou práci za stejný čas. Nízkozdvižné paletové vozíky se řadí k základnímu vybavení každého skladu, samozřejmě v nedávné době prošly inovací. Pokud po inovaci toužíte, doporučujeme sáhnout po technické novince, kterou je elektrický nízkozdvižný vozík.

Když máte větší sklad s vysokými policemi

Jestli se však pyšníte velkým skladem, který díky obrovskému množství zboží a materiálu je vybaven vysokými policemi, doporučujeme si pořídit spíše vysokozdvižný vozík, díky němuž dosáhnete i do vysokých polic. S nízkozdvižným vozíkem byste nepochodili. Opět však platí, že si můžete koupit elektrickou inovaci běžného vysokozdvižného ručního vozíku, kterým je elektrický vysokozdvižný vozík.

...