Jak hrát Poker online

Poker je jednou z nejpopulárnějších forem online hazardních her, ale pro nové hráče může být skličující se ho učit. Jeho popularita znamená, že většina online kasin nabízí různé pokerové hry, ale před samotným hraním je důležité, seznámit se alespoň se základními pravidly. Níže uvedené informace se týkají nejpopulárnější pokerové hry Texas Hold'em. Většina z toho co si přečtete, je však použitelná i pro jiné typy pokeru.

Dokonce i ti, kteří dříve hráli poker offline, najdou u online pokeru trochu nové dovednosti. Tento článek obsahuje vše, co nováček potřebuje, aby mohl začít hrát poker online. A pokud zde nenajdete to co hledáte, můžete se zeptat třeba zde.

 

Základní pravidla pokeru

Základy pravidla hraní pokeru lze shrnout takto: vytvořte nejlepší kombinaci kterou můžete, a to pomocí celých karet (které jsou rozdány lícem dolů, abyste je mohli vidět pouze vy) a pěti společných karet (které sdílí všichni hráči u stolu).

Před rozdáním karet musí dva hráči nalevo od dealera zaplatit sázky naslepo, aby mohl bank začít. Small blind platí první hráč od dealera a big blind další hráč nalevo. Poté je čas na zahájení hry:


Hráčům jsou rozdány dvě karty, na které se mohou dívat pouze oni; pak se musí rozhodnout:

  1. Sázka/bet - sázejte stejnou částku jako big blind, abyste zůstali ve hře
  2. Stát/check - projděte sázkou, pokud však v kole sázek dojde k akci jiných hráčů, budete se muset rozhodnout, zda dorovnáte, navýšíte nebo složíte
  3. Navýšit/raise - sázejte více než big blind; tato volba nutí ostatní hráče sázet také více peněz
  4. Dorovnat/call - dorovnejte sázku a zůstaňte ve hře
  5. Položit/fold - pokud nejste s kartami spokojeni, můžete to vzdát a znamená to, že už nemůžete vyhrát bank.

Jakmile je počáteční sázení hotové, je rozdán flop (tři společné karty lícem nahoru), hráči mohou začít hodnotit, zda mají dobrou kombinaci. Následuje další kolo sázení, během kterého mohou hráči checknout, dorovnat, zvýšit nebo složit.

Dále je rozdán tah (čtvrtá společná karta) a hráči vstupují do dalšího kola sázení.

Pátá, poslední společná karta, je nyní rozdána. Následuje kolo sázek, které dává hráčům poslední šanci zkusit zatlačit soupeře na fold.

Nyní přichází showdown, během kterého hráči, kteří jsou stále ve hře, porovnávají pokerové kombinace a určují, kdo vyhrál kolo. Pokud hra dopadne nerozhodně, bank se rozdělí mezi hráče s nejvyšší kartou.

Tohle byl skutečný základ pravidel pokeru. Je opravdu mnoho variací pokeru. Můžete hrát tříkaretní poker, čtyřkaretní poker, online poker, video poker a další varianty pokeru, které vás mohou bavit méně, ale i více. Každému sedí něco jiného. Je však pravdou, že poker je jedna z nejvýdělečnějších a nejhranějších kasinových her jak online tak v kamenných kasinech právě pro svou originalitu, historii a vysokou dávkou napětí. Při této hře se dá jen velmi těžko podvádět a pokud pokeru propadnete, tak se s jistotou budete bavit. Poker je velmi zábavný a napínavý a mnoho hráčů jinou hru v kasinech ani nehraje.

Pokud byste se však chtěli podívat i na další verze pokeru, tak si je ve většině online kasin můžete zahrát zdarma, a to díky různým bonusům. Tak si je můžete vyzkoušet a nemusíte přitom utrácet své reálné peníze. V tomto mají online kasina velkou výhodu, oproti těm kamenným.

...