Tři klady mobilních aplikací

Přemýšlíte nad tím, že si necháte vytvořit mobilní aplikaci na míru? Mobilní aplikace jsou v posledních letech hitem, a to především proto, že patří k nejmocnějším marketingovým nástrojům vůbec. Pokud chtějí být firmy konkurence schopné, pokud chtějí vyhrát boje s konkurenčními firmami, investice do mobilních aplikací je rozhodně skvělý krok kupředu. Přináší řadu výhod, které si pojďme prozradit.

Úvodem však ještě připomeňme, že mobilní aplikace se netýkají jenom e-shopů, ale vytvořit si je může prakticky kdokoliv. Jsou skvělými firemními systémy nebo je lze vytvořit na míru obcím a městům, jež mohou tímto způsobem efektivně a rychle kontaktovat své občany v případě, že se blíží nějaká velkolepá událost či že má přijít veterinář očkovat psy.

Ovládání mobilních aplikací je příjemnější

Pokud bychom měli zmínit alespoň tři klady mobilních aplikací, vypíchli bychom především jejich příjemné ovládání. Mnozí lidé nemají rádi zdlouhavé zapínání počítače, aby si vyhledali vše, co potřebují. Mobilní aplikace jsou v tomto případě daleko lepším řešením, které je příjemnější a komfortnější. Navíc mobilní aplikace umožňuje řadu možností pro intuitivní ovládání.

Aplikace zůstávají v mobilním telefonu uživatele na neurčito

Věděli jste, že když si uživatelé stáhnou mobilní aplikaci, tak už ji zkrátka nesmažou? To prokázaly nedávné statistiky, které prokázaly, že až pětadevadesát procent uživatelů si aplikace, které jednou nainstalují do mobilního telefonu, nesmažou, a to ani kdyby nebyly využívané.

Díky tomuto zjištění lze konstatovat, že budete neustále na dosah ruky svému zákazníkovi. Otevře vám to mnohé možnosti spojované se zvyšování loajality nebo se zasíláním push notifikací, které mohou pravidelně probouzet klientovu neaktivitu.

Fungují i off-line

I když tedy ne plnohodnotně, ale fungují i v off-line režimu, což ocení především jedinci, kteří nemají možnost být čtyřiadvacet hodin připojení na Wi-Fi připojení nebo kteří nemají neomezená data v mobilním telefonu. Aplikacemi lze brouzdat, aniž by člověk potřeboval internet, ovšem ten je zapotřebí především při nutnosti aktualizovat aplikaci.

...