Jak ovlivnila pandemie akcie Facebooku (Meta Platforms)? A vyplatí se do nich teď investovat?

Facebook se nepochybně řadí mezi jedny z největších technologických společností, které dokážou profitovat během takových situací jako byla pandemie koronaviru. Na druhou stranu je však tento gigant častým terčem kritiky jak ze strany veřejnosti, ale i úřadů. Navíc se jedná o technologickou akcii, které to nyní vzhledem k situaci na trzích, nemají úplně snadné. I když se společnosti během pandemie dařilo, situace je nyní jiná.

Otázkou tak zůstává, zda Facebook i tak stále představuje výhodnou investici.

Tržní kapitalizace Facebooku klesla na 380 miliard dolarů

Facebook (Meta Platforms) si od svého založení získal početnou základnu uživatelů, která v současnosti představuje přibližně 2,9 miliardy členů, přičemž necelé 2 miliardy denně využívá jeho služeb. Tato čísla se samozřejmě promítla i do jeho tržní kapitalizace, která se během pandemie pohybovala okolo 1 bilionu dolarů. Momentálně je však tržní kapitalizace okolo 380 miliard dolarů.

V návaznosti na čísla, kterých během pandemie společnost dosahovala, Facebook několikanásobně převýšil společnosti jako jsou například Twitter, Pinterest nebo Snapchat. Své postavení na poli sociálních sítí si však upevnil i koupí Instagramu a WhatsAppu, čímž značně rozšířil i svoji základnu uživatelů. Facebooku však nějak neublížila ani v minulosti proběhlá pandemie koronaviru. Naopak na ní společnost profitovala.

Facebook má stále potenciál k růstu

I když to možná vzhledem k aktuální ceně akcií a situaci na trhu nevypadá, stále je zde prostor pro růst.

Při pohledu na počty uživatelů by se mohlo některým investorům zdát, že Facebook už nemá žádný potenciál k růstu. Opak je však pravdou a tento technologický gigant má hned několik es v rukávu.

Facebook chce společnostem jednoduše umožňovat nabízet své produkty přímo skrze Facebook nebo Instagram, načež si je uživatelé budou moci koupit, aniž by byli přesměrováni na samotné stránky prodejce. Podobný potenciál má Facebook i ve virtuální realitě metaverse. Podle posledních průzkumů společnosti Grand View Research by navíc odvětví virtuální reality mělo zaznamenat růst o desítky % do roku 2027.

Akcie Facebooku (Meta) mají stále co nabídnout, a to i navzdory aktuálním propadům a situaci na trzích. Proč kupovat za draho, když lze nyní koupit akcie ve výprodeji? Příležitostí na trzích je nyní spousta a Facebook se jeví jako jedna z nich.

Velkou potenciální výhody má Meta na poli virtuální reality, která mu by mohla v případě úpadku sociálních sítí zajistit příjmy. Ve skutečnosti však nelze očekávat, že by v následujících letech mělo dojít ke snížení počtu uživatelů Facebooku nebo Instagramu. Naopak stále větší nátlak společnosti na přesun většiny běžných záležitostí do online prostředí napovídá, že by právě sociální sítě a podobné platformy mohly v budoucnu zaznamenat značný růst.

Pokud se rozhodnete investovat do akcií, je rozumné investovat dlouhodobě. Čím déle budete investovat, tím více času na zotavení se z podobných situací, jaké zažíváme na trzích nyní, máte. Nenechte se ovlivnit krátkodobými propady. Investujte dlouhodobě a nakupujte akcie „ve slevě“.

...