Nahraďte kadibudku moderním řešením

V Česku je poměrně běžné, že mnoho lidí má možnost trávit volný čas na své chalupě či chatě. Značná skupina vlastní také zahradu a na ní zahradní domek. Jste vášnivými zahrádkáři a rádi se rýpete v zahradních záhonech či kutíte ve své dílně? Zkrátka pobýváte často na své chatě?

Pobyt na chatě je bezvadnou relaxací pro všechny věkové kategorie. Skýtá většinou trochu nepohodlí. Ve většině případů takováto místa nejsou vybavena moderním sociálním zázemím. Scénky ze známých českých filmů se stávají často realitou.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyhnout kadibudce, případně čím ji nahradit nebo vylepšit?

Nahraďte kadibudku chemickým záchodem na chatu

Chemický záchod na chatu je rozhodně moderním řešením.

Výhody chemického záchodu na chatu

·         Estetický vzhled

·         Znatelně nižší míra zápachu

Estetický vzhled chemického WC je rozeznatelný na první pohled. Můžete si vybírat design a také velikost dle vašich preferencí.

Znatelně nižší míra zápachu je také důležitým faktorem pro výběr chemického WC. Systém se záklopkou se postará o udržení zápachu uvnitř.

Druhy chemických záchodů na chatu

·         Přenosné chemické WC

·         Vestavné chemické WC

Přenosné chemické WC sestává ze dvou částí. Horní část obsahuje mísu a splachovací nádrž a spodní část tvoří odpadní nádrž. Záklopka udrží zápach z odpadní nádrže uvnitř. Do odpadní nádoby se doplňuje modrá chemie a odpad se vypouští přes nálevku.

Vestavěný chemický záchod je prostorově náročnější. Lze ho vhodně zakomponovat do chaty. Umístěn může být v odděleném prostoru pro WC. Další variantou je samostatná budka nebo chemické WC v rekonstruované kadibudce. Chemický záchod na chatu je možné napojit na stávající vodovodní systém nebo použít splachovací nádrže zvenku.

Splachování chemického WC

  • Manuální – měchy, písty
  • Elektrické

Toaletní papír do chemického WC

Na chemický záchod na chatu je nutné používat správný toaletní papír. A sice se jedná o rozkladový toaletní papír. Klasický papír je velmi nevhodný, protože by mohl ucpat odpadní nádrž. Najdete ho např. zde.

Druhy chemie do chemického WC

·         Růžová

·         Modrá

·         Zelená

Růžová „splachovací“ poslouží na čištění mísy. Modrá zkapalňuje odpad v kazetě a stará se o to, aby se netvořily plyny a nepříjemný zápach. Zelená chemie má stejnou funkci jako modrá, ale je založena na biologickém principu a je šetrnější k životnímu prostředí.

Roztok nalijete do nádrže a polijete troškou vody. Když působí tyto složky, fyziologický odpad se rozloží. Modrá chemie účinkuje 4-5 dnů, zelená asi 3 dny.

Chemické WC na chatu je potřeba v průměru každých 5-14 dní vyprázdnit. Záleží samozřejmě na frekvenci používání.

Chcete-li si zmodernizovat sociální zázemí, můžete kadibudku nahradit chemickým WC. Existuje mnoho variant, můžete si zvolit různou velikost či druh nebo typ, který vám bude vyhovovat. Každopádně to stojí za to, protože si užijete více pohodlí. A to si určitě po namáhavé, i když zábavné práci na zahradě či na chatě zasloužíte.

...