Skvělý koníček v době pandemie. Češi se vrhli na stavby z hliníkových profilů

Každý jsme měli v dětství nějaký sen. Někdo si přál mít vlastní ptačí klec, jiný zase terárium, někoho lákal vlastní fóliovník. Nyní si lidé své přání plní. A to vlastníma rukama. Hliníkové profily jim totiž umožňují postavit si svůj sen zcela sami.

Nechci hotové, přeji si to stavět sám

Lidé si již nepřejí věci pouze kupovat, jejich přání je tvořit si je sami. Podobně je na tom i František, který tvrdí: „Fóliovník jsme si na chatu přáli už dlouho. I když není problém jej koupit v hobby marketu, chtěl jsem si ho postavit sám. Mám z toho větší radost.“ Hliníkové profily jsou ideálním stavebním materiálem. Jsou pružné, pevné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Vydrží tak několik generací.

Už jsem si to přála dlouho

Další stavitelka, paní Jiřina, se pustila do stavby voliéry pro andulky. „Máme doma ptáčky, ale v létě jsem si je přála dávat ven. A tak s manželem stavíme vlastní voliéru. Máme z toho radost. U stavby se navíc i dost pošťuchujeme, takže máme nový důvod ke společnému smíchu.“ Voliéru pro andulky si paní Jiřina přála již několik let. Místo té, kterou by jim vyrobila firma, se rozhodli pro vlastní tvorbu. „Nedokonalosti nám nevadí. Děláme to hlavně pro radost,“ uzavírá a dodává, že i tak měli vše proměřeno a přichystáno.

Konečně můžeme kempovat

Pan Martin se pro hliníkové profily rozhodl, protože své auto v letní sezóně využívá ke kempování. „Vytvořil jsem si tak úložný systém, který nám vyhovuje.“ Do kufru auta z hliníkových profilů vytvořil bezpečné boxy pro oblečení i potřeby. „Samozřejmě tam má své místo i náš Punťa,“ dodává a ukazuje vlastnoručně vyrobený přepravní box pro jejich Jack Russel teriéra.

Stále více lidí si přeje své projekty stavět svépomocí. Láká je nejen úspora financí, ale také vědomí, že si své sny plní sami. Lidé tak opět potvrzují, že rčení „zlaté české ručičky“ stále platí.

...