Instalovat nebo neinstalovat solární panely na firemní střechu?

Mnohé firmy nyní mají dilema, a sice nevědí, jestli mají nebo nemají na firemní střechu nainstalovat solární panely. Malé fotovoltaické elektrárny na střechách nejsou v Česku nic ojedinělého. I když se s nimi setkáváte stále častěji, stále tvoří jen méně než pět procent z celkového instalovaného solárního výkonu v Česku. Malé fotovoltaické elektrárny jsou typické tím, že jimi vyrobenou elektřinu je možné ihned spotřebovat na místě nebo ji případně můžete prodat do sítě.

Jelikož se firmy opravdu rozhodují a nevědí, jestli do zmiňované fotovoltaiky investovat, pojďme trochu pomoct.

Slunce ušetří firmě náklady

Řada lídrů společnosti váhá nad solárními panely proto, že je jejich pořizovací cena poměrně vysoká. Na dotaci na fotovoltaikusi v současné době sáhnou jen české domácnosti, které mohou požádat o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. I když pořizovací cena malých fotovoltaických elektráren není nejvyšší, přesto se do nich investovat vyplatí. Slunce dokáže velmi ušetřit firemní náklady. Zejména se vyplatí solární panely firmám, které spotřebují vyrobenou solární energii ihned.

Dalším důvodem, proč by firmy měli investovat do solárních elektráren, je to, že se stanou energeticky soběstačnými. Firmy najednou nebudou závislé na dodávkách ze sítě. Často je dobré FVE v kombinaci s tepelným čerpadlem vzduch voda.

Instalace je naprosto snadná

Bojíte se toho, že do fotovoltaiky budete investovat, ale nenainstalujete ji na svou střechu? Fotovoltaické elektrárny nevyžadují žádné stavební úpravy, nebudou nijak zasahovat do stavby. Tím výrazně klesnou náklady, které souvisí s pořízením solárních elektráren. Navíc když se svěříte do rukou firmě Solidsun, firma za vás vše vyřídí, navrhne, nakonec i namontuje.

Dlouhá životnost je další plus

Pokud si myslíte, že fotovoltaika je krátkodobá záležitost, pletete se. Jedná se naopak o dlouhodobou investici, o investici do budoucna, o běh na dlouhou trať. Každý výrobce fotovoltaiky garantuje životnost dosahující i několik desítek let.

...