Mýty o malování pokojů. Zbořme to, co není pravda

Mýty o malování pokojů. Zbořme to, co není pravda

Mnozí lidé si myslí, že místnosti se malovat nemusí i deset, dvacet let. Jenže to není pravda. Malování by se mělo rozhodně po pár letech zopakovat, zdi se špiní dnes a denně, navíc starý nátěr nevypadá tak hezky jako nátěr nový. Ostatně to není jediný mýtus, který koluje v hlavách lidí. Zbořme to, co není pravda.

V zimě se zásadně nemaluje

Pokud plánujete vymalovat místnosti domu, možná si říkáte, že to musíte zvládnout do doby, než přijde zima, protože v zimních měsících se zásadně nemaluje. To, že se v zimě nemaluje, je však jen další omyl, mýtus, který koluje mezi lidmi. Lidé se totiž domnívají, že když se vymaluje, musí se hned vyvětrat a v zimě to opravdu není možné. Jenže nejeden profesionální malíř vám řekne, že právě suchý vzduch v kombinaci s vytápěnými pokoji je pro malování ideální. Nátěr za takových podmínek schne daleko rychleji, navíc vyšší teplota v místnostech prodlužuje životnost nového nátěru.

Po malování opravdu nemusíte hned větrat, moderní barvy, které používá třeba firma Malíři-Natěrači, nezapáchají a nejsou škodlivé. Pokud si chcete od zmiňovaných profesionálů nechat vymalovat pokoj, nejčastěji se firma zaměřuje na města Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Havířov, Nový Jičín a Třinec. Nejsou jim ale cizí ani města Olomouc a Brno, kde také provádí malování bytůa malování pokojů.

Po malování je jen nepořádek

To není pravda. Samozřejmě ale záleží na tom, jestli to necháte na odbornících nebo jestli si to vezmete na starost vy. Pokud si to vezmete na starost vy, můžete se stát, že bude namalované i to, co namalované být nemělo. Ostatně i menší nepořádek po malování je důvod, proč se obrátit na výše uvedenémalíře z Ostravy.

Tapety nejsou v módě

Chcete společně s malováním nalepit na stěny tapety? Možná vám někdo řekl, že tapety jsou out. Jenže tak to není. Tapety nikdy dříve nebyly víc moderní než právě nyní! Nebojte se je nalepit do ložnice, obývacího pokoje nebo do dětského pokoje.

...