Mají kryptoměny budoucnost?

Nakupování kryptoměn neutuchá ani po příchodu ekonomické krize, během které je inflace vůbec nejvýše, co mladá generace pamatuje. Zatímco někteří jsou k digitální měně poněkud skeptičtí, jiní bedlivě věří v to, že právě Bitcoin nebo jiná kryptoměna efektivně a spolehlivě ochrání jejich peníze před zmiňovaným ekonomickým jevem. Kde je tedy pravda? Mají kryptoměny skutečně takovou budoucnost, nebo je dobré přesunout se na jinou stranu barikády?

Nové výzvy, ale i nové příležitosti

O kryptoměnách toho bylo napsáno mnoho. Mezi redaktory se najdou zlí jazykové i vášniví investoři, ovšem také analytici, kteří se přiklání k zářné budoucnosti kryptoměn. Nové výzvy a nové příležitosti – to je aktuální prognóza digitálních měn, z nichž vůbec ta první, Bitcoin, oslavila své třinácté narozeniny.

Za poslední měsíce prošly kryptoměny velkými skoky po stránce své hodnoty. Zatímco nedávno se těšily z vůbec rekordního růstu, rok 2022 pro ně začal poněkud hořce – na triku měly lednový až pětinový propad od roku 2018, kdy také došlo k podobnému scénáři. Situace na kryptoměnovém trhu z posledních let však nasvědčuje tomu, že se bude historie opakovat. A jelikož se nyní nacházíme v době jejich propadu, víra v jejich brzké zvýhodnění roste každým dnem.

Aktuálně na svém cenovém dně

Mnozí analytici předpokládají, že se kryptoměny nyní nachází na svém pomyslném cenovém dně. Jestli dojde ještě k mírnému poklesu? Možná. V každém případě se dříve nebo později odrazí od této podlahy a dojde k opětovnému zhodnocení jednotlivých virtuálních mincí. Je proto dobré být připraven.

Do vínku kryptoměnám také nahrává fakt, že se státy digitální měně začínají do jisté míry přizpůsobovat a hledají možnosti, jak s ní počítat v běžném životě. Jestli se někdy bude jednat o oficiální měnu je nyní pouze otázkou, ovšem v následujících letech se s kryptoměnami počítat může.

Pokud se tedy bavíme o budoucnosti v horizontu pěti, deseti let, lze jednoznačně říct, že ano – kryptoměny budoucnost mají. Jestli tu s námi budou napořád, to je otázka toho, jak se k nim postavíme.

...