Poradna: Jak s kde si vybrat půjčku online?

Poradna: Jak s kde si vybrat půjčku online?

  Nechcete prohloupit při výběru půjčky? Potom je třeba věnovat dostatek času hlavně výběru té správné. Jedině tak budete mít jistotu, že získáte úvěr, který bude po všech stránkách dokonalý. Poradíme vám, jak při výběru postupovat a na co se zaměřit.

Kde hledat tu pravou? Využijte srovnání půjček

Nejprve se podívejme na to, kde konkrétní půjčky hledat, abyste našli skutečně to pravé, co potřebujete. Dnes rozhodně potěší fakt, že není třeba kamkoliv chodit, jelikož vše už zvládnete online, z pohodlí vašeho domova. Existuje totiž online srovnání půjček, kde najdete i půjčky online. Jednoduše tak zabrousíte do této kategorie, kde se vám otevírá přehled jednotlivých možností. Nyní pojďme krok za krokem porovnat jednotlivé parametry.

Kolik peněz můžeme získat?

Nejprve je dobré podívat se na to, co nám může konkrétní půjčka vlastně nabídnout. Dnes platí, že možností, které konkrétní nebankovní půjčky nabídnou, je více než dost. Některé se stále drží v limitech svého segmentu a tak mají k dispozici jednotky tisíců korun. U jiných není problém získat třeba i desetitisíce korun. Faktem je, že byste už při hledání měli mít rozmyšleno, kolik konkrétně budete potřebovat. Nejenom, že si jasně vymezíte potřebný rozpočet, ale zároveň si ujasníte i to, zda půjčku skutečně potřebujete. Připomeňme, že právě neuvážení půjčování vede k nezodpovědnému zadlužování. Proto je dobré po půjčce sáhnout ve chvíli, kdy víme, jakou a proč chceme. Půjčky online využíváme třeba na:
  • Nutnost úhrady nečekaného výdaje
  • Nutnost zaplatit opravu rozbitého spotřebiče
  • Nutnost překlenout období, než přijde výplata

Druhý parametr se týká konkrétního úroku

Máte jasno v tom, jaké společnosti a jejich půjčky pro vás budou těmi pravými? Nyní je třeba provést další selekci. A to s ohledem na úrok. Pozor na fakt, že mnohdy můžete u mikropůjček přeplatit v rámci jednoho měsíce až 30 procent navíc. Proto je dobré vybírat raději takové možnosti, které se drží v řádu jednotek procent. Taková je Japonská půjčka, kde za každou půjčenou tisícikorunu dáte navíc jenom 33 Kč. Navíc právě tato, stejně jako řada jiných nabídne i možnost první půjčky zcela zdarma. Taková by měla být správná kritéria vašeho výběru.

Splňujete podmínky získání?

Nyní byste měli mít k dispozici několik jednotlivých společností, ze kterých už si vyberete tu správnou hlavně podle podmínek získání. Jednoduše z vašeho výběru odstraníte právě ty, u kterých nejste schopni splnit podmínky. Jelikož však řada z nich nabídne vyřízení online, bez papírování, bez nahlížení do registrů i ověřování příjmu, mohou ve vašem přehledu zůstat všechny. Proto by druhou fází mělo být sledování celkové historie a referencí společnosti, stejně jak i férový přístup. A pokud stále máte několik kandidátů, zaměřte se na rychlost vyřízení. Jak na dobu, za kterou jsou vám zaslány peníze, tak třeba i na to, zda budete nuceni zasílat korunový poplatek, nebo jinak ověřovat svůj účet.
...