Jaký kuchyňský dřez zvolit? Rady a tipy, díky kterým nad výběrem nestrávíte své mládí

Jaký kuchyňský dřez zvolit? Rady a tipy, díky kterým nad výběrem nestrávíte své mládí

Kuchyně se skládá z několika nepostradatelných kousků. Mezi nimi se kromě dřezových baterií nachází samozřejmě i kuchyňský dřez, který využíváme, i když je součástí kuchyně myčka. Pokud patříte k lidem, kteří zrovna zařizují svou kuchyni, možná se právě po jednom takovém dřezu ohlížíte a říkáte si, jaký by byl do vašeho kuchyňského koutu ideální. Nabídka zahrnuje různé typy a druhy a je těžké si vybrat jeden. Proto si pojďme zmínit několik rad a tipů, které vám s výběrem toho ideálního kuchyňského společníka pomůžou.

Obecně platí, že výběr dřezu není radno podceňovat. Nemá plnit jenom estetickou funkci, nemá být jen ozdobou kuchyně. Jeho funkce je především praktická.

Kvalita hraje zásadní roli

Při výběru ideálního kuchyňského dřezu se proto dívejte předně na kvalitu. Ta by vás měla zajímat nejvíce. Kuchyňské dřezy jsou při každodenním používání poměrně namáhané a brzy byste litovali výběru nekvalitního společníka, na kterého by se lepila špína a který by vyžadoval opravdu nadměrnou údržbu. Raději upusťte od scénáře předpovídajícího starosti a problémy a připlaťte si. Nebudete toho litovat.

Každý dřez má svá pro i proti

Nabídka dřezů dnes zahrnuje takzvané granitové dřezy, nerezové dřezy a samozřejmě také keramické dřezy. Opět by bylo chybou, kdybychom se dívali jenom na design. Ano, vzhledová stránka sice hraje zásadní roli, na druhou stranu to není to hlavní, co při výběru zohlednit.

Na každý dřez je dobré podívat se kritickým okem, jelikož každý má svá pro i proti. Nerezové dřezy je nutné zvolit v nejvyšší třídě, která je nejodolnější vůči poškození. Keramické zase nepadnou kamkoliv, na druhou stranu se dobře udržují a rozbití či nízké odolnosti se vůbec nemusíte obávat. A co granitové dřezy? Oslní vás přirozená antibakteriální vlastnost, na druhou stranu vás moc nepotěší pořizovací cena.

...