Parádní výlet pro celou rodinu: Co dělat v Ostravě?

Popelka mezi českými městy se těší, až ji objevíte. Hlavní město Moravskoslezského kraje nabízí mnoho míst, kde vám bude báječně. Kam vyrazit, aby byla spokojená celá rodina?

Rýžujte zlato, staňte se indiány a nakrmte zvířata

Toto místo si dokonale vychutnáte. Zábava pro děti v Ostravě je přichystána, ale bavit se budete i vy. Areál, který se nachází na okraji města, má po celý rok co nabídnout. Minizoo v Ostravě vám umožní pozorovat zvířata z blízkosti. Poté se vydáte na odvážnou indiánskou stezku, kde se vám možná trochu budou podlamovat kolena strachem z výšky. Po návratu na zem se můžete pustit do rýžování zlata, vyzkoušet si paleo naleziště, nebo si užít legraci ve vodním světě. Celý den uteče jako voda. Spokojená bude celá rodina.

Vydejte se pod zem

Jsou vaše děti již předškolního nebo staršího věku? Dopřejte si společný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Hornické muzeum Landek vás přenese do historie města, která je spojena s těžbou uhlí. Provázet vás budou bývalí havíři, takže nudný výklad rozhodně nečekejte. Spíše hromadu zajímavostí a příběhů, které napsal havířský život. Sfárejte do dolů a pozorujte prostory, kde se ještě nedávno dobývalo černé zlato. Černá, Ostrava černá, jak se zpívá v písni.

Vydejte se do pravěku

Přeneste se do dávné minulosti naší země. Jen 13 kilometrů od města na vás čeká zcela jiný svět. Po příchodu do Dinoparku navštivte 3D kino, které na vás přenese dramatickou atmosféru příběhů z pravěku. Poté si projděte rozlehlý park, ve kterém na vás budou čekat robotické i statické modely dinosaurů. Někteří žvýkají, jiní bojují. Projděte džunglí a projeďte se dino vlakem, kde si vyslechnete příběh z pravěku. Ožijí někteří dinosauři přímo před vašimi zraky?

V Ostravě se rozhodně nudit nebudete. Popelka mezi českými městy si pro vás připravila pořádnou porci zábavy!

...