Jak vybrat kvalitního poskytovatele nebankovní půjčky?

Opravdu dobrý poskytovatel půjčky nejde poznat na první pohled, odhalíte ho ale celkem snadno

Nebankovní půjčky jsou skutečným evergreenem českých domácností. Je to vlastně naprosto snadné, stačí se rozmyslet, jakou částku vlastně potřebujeme a vyplnit kontaktní formulář na webu. Volba opravdu dobrého poskytovatele má však svá daná kritéria, musíte si ujasnit, jestli jde o férovou firmu. K tomu je třeba dodat, že potřebné indicie odkryjete během krátké chvilky, pojďme si o tom povědět trochu více!

Podívejte se na historii firmy, o níž vážně uvažujete, ta prozradí ze všeho nejvíce

Bez hmatatelné historie není důvěra, to je asi jasné všem, kteří někdy spolupracovali s jakoukoliv firmou. Pochybný nováček má úplně jinou pozici než zavedená společnost, o níž víte, že problémy určitě nehrozí ani v nejmenším. Transparentnost je hodně důležitá, vyhýbejte se firmám, co nemají za sebou alespoň několikaměsíční působení na trhu. Jen z něj totiž můžete posoudit, jak důvěryhodné jsou. Pokud si přečtete reference, které jsou dostupné na internetu a přinejmenším působí reálným dojmem, rázem si budete o něco jistější. Recenze od klientů jsou v dnešní době skoro k nezaplacení!

Důvěřuj, ale prověřuj – to je heslo, kterého se musíme držet až v první řadě

Prohledejte internet, ale zeptejte se i známých. Musíte si zjistit o poskytovateli co možná nejvíce informací. Rozhodně by vás nemělo zaskočit nic dopředu, informujte se o všem, co by mohlo být zajímavé. Ale pozor, pokud narazíte na určité podezřelé zprávy, raději mějte oči otevřené. Půjčka ihned je přeci k dispozici na více místech než jen na jednom. Mluvíme teď například o tom, když…

        Má poskytovatel sídlo v zahraničí, a nikoliv na nějaké české adrese, kupříkladu v Praze.

        Se po vás chce poplatek předem. Kdo by vlastně dával všanc několik stokorun, že?

        Je internetová prezentace poskytovatele dosti odbytá. Proč si nedal trochu záležet?

Když si vybíráte půjčku, je tu důležitá hlavně řeč čísel, neopomeňte ani doplňkové služby

Číselné hodnoty. Tak přesně tohle si musíte prohlédnout jako první, než se začnete pomalu rozhodovat o tom, která půjčka by byla tou nejzajímavější. Nejde vždy jen o úrokovou sazbu nebo o to, jak dlouhou splatnost si budete moci navolit. Veledůležitým údajem je například RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů. Její hodnota je u mikroúvěrů hodně vysoká, tím se ale rozhodně není radno nechat zmást. Číslo se může vyšplhat do stovek procent, ale to jen proto, že jde o krátký časový úsek. Mikroúvěry se totiž splácí třeba jen několik dnů, kdežto klasický spotřebitelský úvěr se zcela běžně počítá i na pár let.

Důležité jsou i flexibilní podmínky, jinak řečeno – bez možnosti odkladu splátek to bude těžké

Finanční situace se bohužel může ze dne na den změnit, podobnou věc asi jen tak neovlivníme. Náhody se stávají neustále, rozbitá pračka nebo lednička nepotěší a je třeba vše řešit co nejrychleji. Ale co když zrovna splácíme krátkodobou půjčku a nemůžeme si dovolit utratit nic navíc? Odklad splátkového kalendáře je ideálním řešením, půjčka ihned se díky němu posune třeba o týden, ale klidně až o osmadvacet dnů. Budete pak mít prakticky celý měsíc na to, abyste dlužnou částku uhradili, to vše jen za malý poplatek navíc, který obvykle činí pár stokorun. Bude se pak mnohem lépe usínat, žádné velké starosti s mikroúvěry přeci nejsou nutné, pokud klient aktivně spolupracuje na řešení problémů!

Jednou z těch poměrně zajímavých možností na trhu je třeba SOScredit.cz. Splňuje atributy, které požaduje aktuální poptávka, mimo jiné nabídne i atraktivní doplňkové služby. V neposlední řadě i věrnostní bonusy, vyplatí se proto přijít

...