Jak poslat balík do zahraničí: Ušetřit můžete peníze i čas

Potřebujete poslat balík do zahraničí? Pokud ano, tak byste si měli vyhradit nějaký čas na výběr vhodné služby. Ušetřit tak můžete jak peníze, tak i váš čas.

Díky bohaté nabídce už dnes není nutné chodit s každou zásilkou či balíkem na poštu, vystát si frontu u okénka a pak chtít to samé i po příjemci. Místo toho si můžete na internetu objednat odesílatele, zadat všechny potřebné parametry, zvolit čas, kdy potřebujete zboží odeslat a pak už jen předat balík kurýrovi. Za doručení se obvykle platí předem přes internetu, takže mít drobné už u sebe v okamžiku odeslání není nutné.

Výhoda? Rychlost

Výhodou je i již zmíněná rychlost. Pokud si kurýra objednáte v pracovní den, tak přijede vaši zásilku naložit už obvykle den poté. V případě, že odeslání zaplatíte o víkendu, potrvá to dva dny.

Doručení do zemí střední Evropy přitom trvá podobně krátce, téměř jako kdybyste posílali balík v rámci ČR - obvykle jde o jeden až dva dny. S takto krátkým časem můžete počítat, pokud se váš adresát nachází na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku a Maďarsku. Do Švýcarska, Slovinska, Pobaltí nebo některých zemí západní Evropy trvá doručení balíku většinou o několik dní déle.

Modernější služby ocení i jistě i příjemce. Ten se už nemusí strachovat, že jej pošťák doma nezastihne nebo že na něj nezazvoní a pouze mu nechá ve schránce lísteček, se kterým pak bude nutné vyrazit na poštu. Na druhou stranu by měl počítat s tím, že je balík často doručen na dobírku, zvláště pokud jde o poštu ze Slovenska. To znamená, že za něj zaplatí až kurýrovi při doručení. V dnešní době už má ale zákazník obvykle na výběr, zda zaplatí předem přes internet, nebo až hotově při převzetí - takže si může sám zvolit ten nejpohodlnější způsob.

TIP: Navštivte kurýrní službu Balík Servis.

...