Jaká jsou obecná pravidla zdravého stravování?

Pokud se chcete cítit lépe, měli byste se začít zdravěji stravovat. Zdravé stravování není žádná věda, v současné době je to obrovský hit, který do svého života zavádí naprosto každý. Lidé totiž zjistili, že po zdravých pravidelných pokrmech se nejen cítí zdravěji a lépe, ale také se cítí štíhleji, což je pocit doslova k nezaplacení. Jestli se i vy chcete cítit štíhleji, příjemněji a zdravěji, doporučujeme začít se zdravým stravováním ještě dnes. A pomůžou vám k tomu obecná pravidla, která vám začátky se zdravým stravováním ulehčí.

Obecná pravidla zdravého stravování:

  • Jíst by se mělo čtyřikrát až šestkrát denně. Vždy si na jídlo udělejte čas, při zdravém stravování je zakázáno hltání a rychlé jedení. Zároveň si nakládejte spíše menší než větší porce, přejídání je taký obrovské tabu. Jezte vždy po dvou až třech hodinách, nikdy nejezte dříve ani později. Co se týče posledního jídla dne, to by mělo být vždy dvě hodiny před tím, než jdete spát. To, že by poslední jídlo mělo být v šest hodin večer, je jeden velký mýtus.
  • Při nakupování potravin klaďte velký důraz na to, co nakupujete. Upřednostňujte vždy čerstvé potraviny, které v sobě mají mnohem více tělu prospěšných látek a vitaminů. Co se týče ostatních potravin, nekupujte polotovary ani průmyslově zpracované potraviny. Zároveň nekupujte nic před přečtením zadní strany. Složení potravin je víc než důležité.
  • Při vaření se vyhýbejte smažení, ale vždy vařte raději v páře, duste nebo restujte či případně grilujte.
  • Důležitá je zejména vláknina, kterou nesmí postrádat žádné jídlo dne. Pokud tedy jíte dopoledne, přidejte k jednotlivým pokrmům ovoce, v němž se skrývá dostatek vlákniny. Jestli je po poledni, zaměřte se především na zeleninu, v níž se také skrývá velké množství potřebné vlákniny. Nikdy však nejezte oboje najednou.
  • Denně byste měli snít minimálně deset gramů ořechů. Pokud nemáte ořechy, vystačíte si se semeny. Kromě toho je třeba konzumovat jednu lžíci kvalitního oleje, a to buď olivového nebo světlicového či lněného.
  • Večerní pokrmy by měly být chudé na sacharidy. Také se nesmí jíst ovoce, sladkosti a neměl by se večer pít alkohol.
I když se díky zdravému stravování budete cítit lépe, ke štíhlé a pevné postavě vás nedostane. Štíhlé a pevné postaveny dostáhnete jedině díky pravidelným návštěvám ve fitness centru. Nejlepší variantou je mít svého osobního trenéra, který vám na míru sestaví tréninkový plán a doporučí správné cviky.
...