Víte, jak poznat závislost na lécích a jak ji léčit?

Závislost na lécích je zcela běžná obtíž, se kterou lze pomocí správné léčby skutečně zatočit. Víte, jaké léky se zde nejčastěji řadí, a jak pomáhá anonymní terapie?

V těžkých chvílích

Užívání léků na lékařský předpis, ale také těch volně prodejných, vždy správně dávkujeme. Všichni víme, jakou dávku si můžeme dát, aby to pro nás bylo bezpečné. Potom jsou ale životní situace, kdy e nám toto dávkování zcela vymkne z rukou. Potíže s užíváním tlumivých látek jsou mezi lidmi stále častější. Závislost na lécích během pandemie postihla mnohem více osob než před touto světovou hrozbou. Nyní je na čase, aby si lidé od těchto látek nechali pomoci.

U těchto léků zpozorněte

V případě dlouhodobé konzumace některých léčiv vzniká nepříjemná silná závislost, která člověka naprosto ovládne a paralyzuje. Především si nic nevyčítejte, jedná se o chemickou reakci, která v našem těle probíhá. Vše je řešitelné. Mezi léčiva, na kterých může vzniknout nepříjemná závislost, se řadí například Stilnox, Tramal, Lexaurin, Neurol, nebo také některé léky na spaní.

Jak závislost poznat

Pokud se člověk cítí zmatený, ospalý, zhoršuje se mu paměť, nebo má potíže se soustředit, může to být způsobeno závislostí právě na výše zmíněných léčivech. Stává se to například v případech, kdy lidé užívají léky častěji nebo bez indikace svého ošetřujícího lékaře. Někdy mají pacienti dokonce potíže plně ovládat svou náladu, nebo jsou v neustálém nutkání si obstarat dostatek daného léčiva.

Anonymní léčba pomáhá

Ve chvíli, kdy detekujete závislost na lécích, máte zřejmě najednou velmi stísněný pocit. Rozhodně si nepřejete, aby se o tom dozvědělo vaše blízké okolí. Pokud si přejete potíže skutečně vyřešit a nevystavovat se během této doby dalšímu tlaku ze strany svých blízkých a známých, můžete zvolit anonymní terapii.

Závislost na lécích je nutné si přiznat, poté už je jen malý krůček k tomu, abyste se ze změti chemikálií dostali ven.

...