Jaké boilies mají kapři nejraději?

Každoroční lov kaprů začíná! Zatímco během zimy si milovníci rybaření dali pohov, nyní opět nadchází jejich čas. A než se vydají k oblíbenému rybníku na lov rybích společníků, musí se pořádně vybavit. A bez čeho nemohou opustit domov je krmné boilies, což je ideální nástraha právě pro zmiňovaný druh ryby. S jakými boilies však udělají rybáři kaprům největší radost?

Korkové jsou pro kapry čímsi přirozeným

I když se mají využívat spíše takové kuličky, které jsou pro kapry atraktivní, sázet na exotické chutě se nemusí vždycky vyplatit. Trefou do černého jsou korkové kuličky, které jsou pro kapry čímsi přirozeným. Obsahují korek, díky čemuž se boilies hezky nadnáší a stávají se tak „přirozenou potravou” v tom smyslu, že přirozeně reagují na proudy a kapři nerozeznají, že se o návnadu vlastně jedná.

O korkových kuličkách platí, že velmi dobře přijímají tekuté atraktory. A to je přesně způsob, jak mohou rybáři kuličkám dodat trochu jiný nádech. Boilies totiž hravě nasáknou jakékoli vonící tekutiny.

Barevné alternativy do čistých vod

Pokud pravidelně lovíte v čistých vodách, hodí se sem barevné boilies, které kapři prakticky ihned zaregistrují. Ve vodách špinavějších by ani sebevíc pestrá kulička nebyla zrovna rozeznatelná a pro kapry by se tedy jednalo o neatraktivní návnadu.

V čistých vodách platí, že se zde kapři řídí mimo jiné i zrakem. Použít zde barevná boilies je tak naprosto přirozené a logické. A jistě se budete těšit z úspěchu.

Ovocné kuličky nejsou na ústupu

Řada rybářů dává čím dál více ruce pryč od ovocných alternativ kuliček. Jenže ovocné boilies rozhodně není na ústupu, jak se řada lidí domnívá. Za tento efekt mohou převážně firmy, jelikož se výrobou přestávají zabývat. Ale rozhodně to neznamená, že by kapři byli vůči ovocným kuličkám imunní či je nepřijímali s radostí a chutí.

Například jahodové boilies se u kaprů těší velké popularitě a oblíbenosti. Důvodem je nejen hezké zbarvení tolik se lišící od běžné potravy, ale také chuť i to, že vydrží v nízkých teplotách prakticky v nezměněném stavu.

...