Proč se vyplatí nákup repasovaného počítače

Proč se vyplatí nákup repasovaného počítače

Koupit si repasovaný počítač se vám vyplatí. Proč a co se vlastně skrývá za označením „repasovaná elektronika“?

Co to znamená, pokud je počítač repasovaný

Repasovaná technika je, zjednodušeně vysvětleno, taková, která je použitá. Podrobnější definice říká, že se jedná o počítače opravené, po profesionální kontrole, znovu uvedené do provozu odborníkem nebo přímo výrobcem.

Repasovaná technika tak nabízí jasný a prokazatelný původ. Z toho vyplývá i její plná funkčnost. Přípustné je nejvýše kosmetické opotřebení způsobené běžným používáním. To nemá na funkčnost výrobku vliv. Fatálnější stopy používání by měl obchodník jasně deklarovat a označit například svoje zboží jako horší kategorii.

Kde se takové počítač získávají? Zpravidla se stahují z firem. V podnicích je běžně dodávka počítačů zajištěna smluvně. A znamená to tak, že se v určitém intervalu obměňují, byť jsou ještě funkční a zdánlivě k tomu neexistuje důvod. K podobnému kroku zpravidla přistupují banky či pojišťovny.

Pocházet nicméně mohou tyto přístroje i z předváděcích akcí a ukončených leasingů. Některé z nich se též vrátily od zákazníků v zákonné lhůtě.

Proč se pořízení repasovaného PC vyplatí

Mnozí uživatelé přistupují k repasům s jistou nedůvěrou: Neznamená navzdory výše uvedenému použitý počítat jednoduše to, že si koupím zařízení pomalé a poruchové?

To zaručeně nikoli, cyklus obměny je dostatečně krátký na to, aby k tomu nedocházelo. Navíc počítače samozřejmě před prodejem koncovému zákazníkovi procházejí reinstalací a servisem.

Mají-li prokazatelně již nyní vadné díly, ty jsou samozřejmě vyměněny. K péči o zařízení patří i důsledné smazání veškerých soukromých dat předešlých uživatelů.

Repasované PC tak může být skvělým řešením. Hodí se například jako pracovní stanice do kanceláře i domů. Posloužit může i jako multimediální centrum.

Zpravidla si uživatelé tuto elektroniku pořizují proto, že na nákupu mohou významně ušetřit. Repasovaný počítač může být ve srovnání s novým modelem levnější až o několik desítek procent, slevy se běžně pohybují kolem 70 %.

Jaké jsou výhody repasovaných počítačů

S repasovaným PC paradoxně „vyděláte“ i v dalším aspektu v podobě mnohem delší životnosti. Levnější zařízení se nerepasují a s krátkým životním cyklem se u nic víceméně počítá. Odolnější zařízení zvládnou sloužit mnohem déle a v konečném důsledku obstojí i právě jako repasy.

Repasování je postup, který navíc udělá radost i všem ekologicky založeným jedincům. Zařízení neskončí jako elektroodpad, ale dostane šanci na další „život“. A má vzhledem k výše uvedenému šanci vydržet až do okamžiku, než skutečně doslouží.

Jestliže by se po dobu životnosti objevila porucha, což úplně stoprocentně vyloučit nelze, nemusíte se bát. Spotřebitel je chráněn standardní zárukou. Stávající platná legislativa trvá na tom, aby trvala minimálně 12 měsíců.

...