Industriální styl nábytku je v&nbsp;kurzu<

Přestože je v dnešní době na trhu k dostání spousta klasických, sériově vyráběných druhů nábytku, narůstá u zákazníků poptávka o originálním designu vybavení domu či bytu.

Nezřídka je pak první volbou industriální provedení. Jeho výhody, praktičnost i celkově rozdíly oproti jiným druhům nábytku vám mile rádi představíme.

Industriální provedení – o co jde?

Pod pojem industriální nábytek lze v širším měřítku zaštítit širokou škálu produktů, které však i přes svou rozmanitost disponují společnými prvky. Tím hlavním pojítkem je bezpochyby jednoduchost. U industriálních kusů nábytku nenajdeme přehnané dekory či pestrou paletu použitých materiálů.

Základní prvky tohoto jedinečného designu tvoří dřevo a ocel. Často jsou pak využívány také recyklované materiály, jako například části stavebních konstrukcí, použité řetězy či jiné díly.

V kombinaci s masivním dřevem – které často také pochází tzv. z druhé ruky a prošlo pečlivou renovací – pak industriální nábytek působí velmi surovým, rustikálním dojmem, který je s oblibou vyhledáván napříč všemi generacemi zákazníků.

Srovnání industriálního a klasického stylu

Pro představu rozdílů mezi industriálním a jiným, běžně vyhledávaným stylem, můžeme zkusit přirovnat první zmiňovaný například k tradičnímu stylu provence. Styl provence má za cíl v člověku vyvolat primárně pocity klidu, pohody, relaxace a harmonie smyslů.

Toho dosahuje decentním, avšak velmi specifickým dekorem bílého dřeva, které je často kombinováno s barvami levandule či jiných bylin. Jednotlivé kusy nábytku pak mají v člověku vyvolat iluzi opotřebení zubem času, které je pro provence právě typické

Naproti tomu industriální styl hned na první pohled křičí dominanci, neochvějnou stabilitu a jistotu, že člověk může s nábytkem udělat prakticky cokoliv, aniž by ho nějak poškodil.

Oproti decentnímu provence je u industriálních prvků v místnosti hned vidět, že chtějí být středem pozornosti. A to se jim i přes zdánlivě jednoduchý styl a koncepci použitých materiálů zpravidla daří.

Masiv jako hlavní opora industriálního designu        

Jak již bylo řečeno, dřevo a kov jsou hlavními prvky industriálního stylu. Zatímco ocel zpravidla tvoří pouze dekorativní či nosnou funkci, dřevěné části nábytku tvoří jeho srdce a určují celkový design a vzhled.Výhody masivu oproti běžným druhům dřeva používaným pro výrobu nábytku jsou zejména jeho vysoká odolnost, pevná struktura a unikátní vzhled, který tak perfektně zapadá do celého konceptu industriálního designu.

Pokud například vlastníte industriální jídelní stůl, bude deska z masivního dřeva sázkou na jistotu v ohledu dlouholeté výdrže a zároveň snadné údržby, díky čemuž vám stůl v domácnosti vydrží spoustu let.

Kde sehnat kvalitní industriální nábytek

Kvalitních dodavatelů masivního industriálního nábytku je na trhu několik. Jedním z nich je bezpochyby také dílna Majstrštych, která se specializuje právě na tento typ designu.

V katalogu e-shopu firmy Majstrštych tak najdete jídelní stol z masivu, kvalitní a pevné židle nebo třeba zahradní nábytek – to vše v jedinečném industriálním stylu.

...