Vybíráme náramky z minerálů podle významu kamenů

Náramky z minerálů zažívají v posledních letech boom. Lidé si je oblíbili především proto, že se dají snadno kombinovat a že je mohou nosit v páru. Díky tomu, že jsou náramky z minerálních kamenů dostupné v celé paletě barev, vyberou si mimo dam i pánové. Ti volí především náramky z bílé nebo černé barvy. Mimochodem, věděli jste, že co barva minerálů, to jiný význam náramku? Barevnost je jeden z aspektů, podle kterých si náramky vybírat. Dále si můžete náramky vybírat podle významu kamenů, ze kterého jsou vyrobeny.

U kamenů, z nichž se náramky vyrábí, se na malý okamžik pozastavme. Stejně jako barvy, i kameny mají svůj význam, tudíž i podle kamenů si lidé náramky vybírají.

Akvamarín jako symbol odvahy, ametyst zase zesiluje energii

K nejčastějším minerálům, z nichž se náramky vyrábí, patří bezesporu akvamarín. Tento minerál je symbolem odvahy a taktéž tvořivosti. Umí navodit pocit radosti i pocit štěstí. Vedle něj je velice oblíbeným i ametyst, který dokáže uvolnit dlouho se hromadící napětí, taktéž zesiluje energii a léčí auru člověka.

Křišťál léčí, měsíční kámen pomáhá ženám

Tím nejuniverzálnějším minerálem je křišťál, který povzbuzuje psychiku i samostatnost. Říká se o něm, že léčí, ale je to myšleno spíše po té psychické stránce. Křišťál kromě toho umí ochránit před vším negativním a taktéž působí na takzvanou korunní čakru.

Náramky z měsíčního kamenu se dávají zásadně ženám - na ty kladně působí. Umí vyřešit nejen psychické záležitosti, ale kromě toho je také vhodným kamenem při menstruaci, porodu nebo při těhotenství. Dodává ženám energii.

Růženín je symbol lásky, tyrkys je kamenem štěstí

Za zmínku stojí ještě náramky z růženínu. Ten je často označován za kámen lásky (a to i sebelásky) a sebeocenění. Velmi často se setkáme i s tyrkysem, který je zase symbolem štěstí. Bývá amuletem cestovatelů. 

...