Jaká je nejlepší kloubní výživa pro psy?

S plynoucím věkem i čtyřnozí psí společníci začínají mít problémy se svým zdravím. Tělo jim nefunguje jako „zamlada”, nemají tolik energie na rozdávání, ze svých pelíšků vstávají velmi pomalu a stejně tak pomalu chodí. Doplněk stravy pro psy v podobě kloubní výživy je proto klíčem k tomu, aby s námi psí přítel setrval ještě dalších pár let. Při výběru se zaměřte hlavně na složení produktů, to vám bude nejvíce nápomocno.

Zdravé klouby jsou pro psa důležité

Stejně jako pro člověka, i pro psa jsou zdravé klouby více než důležité. I pes se chce bezproblémově pohybovat a vadí mu, když se z důvodu bolestivých částí nemůže přesouvat z místa na místo. Naštěstí kloubní výživa pro psy zajišťuje, aby byl pes ve skvělé kondici i v pozdějším věku.

Nikde se však nepíše, že s doplňky stravy začínáme u psů až v době, kdy přesáhnou například úctyhodných deset let. Každé plemeno je jiné a každé trpí rizikem jiných zdravotních problémů, proto se s podáváním kloubní výživy může začít už ve velmi útlém věku, prakticky od štěněte. Vyhnete se tím například potížím, které by se vázaly na problémy s klouby způsobené nadváhou, kterou netrpí jenom starší psi.

Nejen u obézních společníků, ale také u psů, kteří jsou velmi aktivní či velmi často pod sportovním nebo pracovním tlakem se doporučuje podávat kloubní výživu zavčasu. Může se tím předcházet řadě scénářů, mezi které patří i operace.

Složení je klíčové

Jaká je nejlepší kloubní výživa pro psy? Taková, která má skutečně kvalitní složení. Sortiment těchto produktů je velmi široký a vybrat svému mazlíčkovi jeden produkt, který mu bude nejen sedět, ale také bude efektivní a účinný, je trochu oříšek. Zmiňované složení je však pomyslnou pomocnou rukou, díky které svému parťákovi koupíte jen to nejlepší.

Ty nejlepší produkty v oblasti kloubní výživy pro psy by měly v ideálním případě obsahovat alespoň některý z níže uvedených látek:

  • Glukosamin sulfát: látka, která pomáhá vytvářet chrupavku a která přirozeně vzniká v těle psa.
  • Kyselina hyaluronová: pro správnou funkci chrupavky (navíc má tendenci tlumit bolest nebo chrupavky chránit před opotřebením).
  • Kolagen: pro zdravé klouby, regeneraci kloubních chrupavek, pro zdraví šlach i kostí.
  • Chondroitin sulfát: pro zvýšení stavebních látek v chrupavce a pružnost kloubů psa.
  • MSM: přirozený prvek v psím těle, který napomáhá s otoky, tlumí bolest a mimo jiné funguje i protizánětlivě.

Signály, které ukazují, že kloubní výživa je nutná

Na základě zmiňovaných látek se snáze najde konkrétní produkt, který hledáte. A s dávkováním doplňku stravy pro psy tak můžete začít okamžitě. I když řada majitelů psů s kloubní výživou neotálí (jelikož si uvědomuje možná rizika), jiní vyčkávají na signály, které je k tomuto kroku navedou. Mezi varovná světýlka upozorňující, že je na kloubní výživu skutečně čas, patří:

Počátek sportovní kariéry

Zvýšená zátěž, ať už sportovní nebo jiná, se negativním způsobem projevuje na psích kloubech. A tak pokud začínáte se soutěžemi, nebo jste se rozhodli svého psa brát na nejrůznější turistické výšlapy, je načase začít s kloubní výživou. Platí to pro všechny psí sportovní aktivity, kam spadá například flyball, dogfrisbee, cvičení obrany nebo poslušnosti či coursing.

Když číslo na váze ukazuje až příliš moc

Při pravidelných veterinárních vyšetřeních se psi také váží. Jestliže zjistíte, že hmotnost daleko převyšuje vaše očekávání čili je pes trpí obezitou nebo nadváhou, opět se nesmí s kloubní výživou dlouho otálet. Předcházet tím můžete problémům, jako je artróza, artritida či jiná degenerativní onemocnění kloubů.

Jaká je tedy nejlepší kloubní výživa pro psy?

  • Contipro Geloren DOG S-M (kloubní výživa pro malé a střední psy)
  • Geloren DOG L-XL (kloubní výživa pro velké psy)
  • Incapet Collagen (100% bioaktivní kolagen)

Náhledový obrázek:

...