Pozor na vypadávání vlasů. 4 tipy, jak s problémem zatočit

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme 4 tipy, se kterými se vám podaří tento nepříjemný problém vyřešit. Možná i vy děláte základní chyby, kvůli kterým se vaše hříva ztrácí. Co je třeba vlasům dodávat, a jak se o ně správně starat? 

Bez kolagenu ani ránu

Pokud pozorujete, že vám padají vlasy, měli byste se zaměřit na pravidelné dodávání kolagenu do těla. Stejně jako vlasy totiž mohou trpět i vaše nehty, klouby i pleť. Kolagen se postará o to, aby tělu dodal potřebné živiny, které pro zdravé vlasy potřebujete. Tvorba kolagenu se s přibývajícími roky mění a stále klesá – je tedy jen na nás, zda tuto látku budeme přijímat jako doplněk stravy.

Česání ano, ale ve správný čas

Češete si vlasy ihned po jejich umytí? Víte o tom, že takto vlasovou cibulku zatěžujete a namáháte natolik, že se může velmi oslabit? Správně byste měli chvíli počkat, než ručník uvázaný okolo hlavy absorbuje vlhkost z vlasů. Poté je nechte chvíli volně. Až když jsou jemně proschlé, použijte prostředek k rozčesávání a vlasy si pročešte.

Konec horkým sprchám

Možná to pro některé bude doslova šok, ale horké sprchy nám rozhodně neprospívají. Zatímco bakterie mají v té době doslova pré a v teplém a vlhkém prostředí se jim nadmíru daří, pokožka hlavy trpí, jelikož se smývá její ochranná lipidová vrstva. Přejete si silné, zdravé a krásné vlasy? Horkým sprchám a koupelím se vyhýbejte raději obloukem.

Ochrana před okolními vlivy

Podobně jako naše pokožku, i vlasy je třeba chránit. V létě používejte ochranné masky, v zimě si chraňte hřívu před mrazem a nezmary počasí. Před každým fénováním a další tepelnou úpravou vlasů si ošetřete celou délku vlasů ochrannými oleji, které ochrání vlas před přílišnou zátěží z tepla.

Když si ohlídáte tyto 4 základní tipy, bude vaše hříva lesklá a bohatá. Přiznejte se – také jste o některém z bodů dosud neměli ani tušení?

...