Kde a jak se naučit rychle česky?

Znáte někoho, kdo se potřebuje naučit rychle a intenzivně česky? Možná se o to již pokoušel sám s pomocí učebnic pro samouky a internetu. Člověk ale rychle zjistí, že to není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát a že by se mu hodila pomoc.

Pokud chcete dát dobrou radu nebo potřebujete zlepšit svoji jazykovou úroveň, zvažte jazykové kurzy češtiny pro cizince, které představují intenzivní přípravu na zkoušky na úrovni B1 a B2, ale i výuku na nižších úrovních.

Jak takové kurzy fungují? To se dozvíte v dnešním článku.

Proč se učit česky?

Pro naučení se češtiny je potřeba správná motivace, protože to přece jen není jazyk, který se lze naučit přes noc. Nejčastěji se česky učí lidé, kteří do Česka přišli ze zahraničí a chtěli by tu žít. Zvládnutí jazyka je tedy důležité pro každodenní život, pro kontakt s úřady a tak dál, protože stále ještě není pravidlem, že se člověk všude domluví anglicky.

I pokud zde nechcete zůstat na stálo, ulehčí vám znalost češtiny každodenní a pracovní život. Domluvíte se svými kolegy i s lidmi, které vídáte třeba v obchodě. A lidé, které potkáte, budou rádi, že se snažíte naučit jejich řeč. Určitě vám potom budou více nakloněni.

Kromě toho stojí za to i objevování české kultury. Pochází odsud například skvělí spisovatelé a básnící. Také české filmy jsou často kvalitní a některé dokonce získaly Oskara. Základy, díky kterým porozumíte můžete začít získávat v jazykovém kurzu češtiny pro cizince.

Průběh kurzu

Abyste se česky naučili opravdu dobře, je potřeba tomu věnovat dostatek času a úsilí. Roční kurz češtiny pro cizince vám pro to poskytne ideální podmínky. S rozsahem 20 hodin týdně se vám dostane intenzivního tréninku a zvládnete si zlepšit svoje znalosti až o jednu jazykovou úroveň.

Následně můžete složit jazykové zkoušky. Pokud si zvolíte jazykovou školu, která k tomu má oprávnění, můžete je skládat přímo v ní, a to na úrovních B1 nebo B2. Potvrzení o úspěšném složení se vám bude hodit na příklad k prodloužení víza.

Ale co když vízum vůbec nedostanete? Pak se můžete zúčastnit online kurzu, kdy nepotřebujete být přímo v Česku, ale máte možnost naučit se česky stejně tak. Online kurz probíhá ve stejném rozsahu jako prezenční kurz, ale nemusíte se obávat, že by se nenaplnila kapacita. Probíhá za každých okolností, stačí připojení k internetu!

Naučit se česky není úplně nejjednodušší, ale pokud budete mít ty správné podmínky a dobré lektory, není to výzva, která by se nedala zvládnout. V Jazykové škole PELICAN vám toto všechno zajistíme. Pokud na našich stránkách nenajdete, co hledáte, napište nám nebo zavolejte a my vám podáme bližší informace.

...